У 1914 році в американському місті Клівленді з'явився перший попередник сучасних пристроїв. Він мав червоний та зелений ліхтарі, а при перемиканні видавав звуковий сигнал. Перший триколірний світлофор з використанням жовтого світла, був встановлений в 1920 році в Детройті та Нью-Йорку. Світлофори швидко поширилися по всьому світу. Відомо, що перший світлофор у Україні був встановлений у 1936 році в місті Харків.
Як ви думаєте, чому використовують зелений, жовтий та червоний? Такі кольори обрали не просто так, деякі люди здатні розрізняти тільки яскраві кольори та відтінки. Також, є дальтоніки сліпі на зелений та червоний колір, тому сучасні світлофори мають помаранчевий відтінок червоного сигналу, і синій відтінок зеленого.
В Японії спочатку замість зеленого світла в світлофорах використовувався синій, так тривало кілька десятків років. Однак дослідження показали, що людське око сприймає синій колір гірше, ніж зелений.
А у Германії одна з місцевих компаній зробила "танцюючий світлофор". Люди могли зайти у кабінку та показати пристрою як танцювати. Незвичний регулювальник впорався із завданням привернути увагу людей та дотримуватися правил дорожнього руху.
У Китаї на перехід поставили сенсори, та коли пішоходи переходять дорогу на червоне сне світло іх обприскує водою.
В Україні теж використовують нові технічні рішення. Наприклад, у Вінниці, на стовбах біля переходу, встановили дублююче підсвічування світлофорів, для людей, які не можуть відірватися від телефону.
Начальниця дільниці з утримання світлофорів, Світлана Георгієва, розповіла, які світлофори є у Маруполі, та які оновлення чекають на місто.
Не нехтуйте правилами дорожнього руху. Світлофор виконує дуже важливу функцію, він допомагає безпечно пересуватися по дорозі як пішоходу, так і керманичу.