У минулому році бюджет України втратив 23 мільярди гривень через зміцнення курсу гривні, що становить 2,3% річних доходів. Про це йдеться у звіті Національного банку за лютий.
У центробанку зазначили, що ревальвація гривні призвела до зниження доходів імпорту, але також допомогла заощадити й економія на валютні витрати, і вигоди від поліпшення сприйняття ризиків інвесторами.
"Зміцнення гривні, дійсно, негативно позначається на надходженнях до бюджету, оскільки частка податків, пов'язаних з імпортом, досягає майже 40% від загальних доходів державного бюджету. За оцінками НБУ, зміцнення гривні пояснює лише близько половини недовиконання плану податкових надходжень", - йдеться у звіті.
Інші втрати обумовлено:
"Разом зі зваженою фіскальною політикою воно сприяло більш швидкому зниженню державного і гарантованого державою боргу до ВВП. Цей показник впливає на сприйняття ризиків зовнішніми інвесторами і формування суверенних рейтингів. Це сприяло притоку зовнішніх портфельних інвестицій в державний сектор, що, у свою чергу, дозволило знизити вартість обслуговування гривневого державного боргу, продовжити його терміновість і поліпшити валютну структуру. Також завдяки поліпшенню сприйняття інвесторами м'яких фінансових умов рекордними у 2019 році були зовнішні боргові залучення реального сектору", - йдеться в повідомленні.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)