Від 4 з половиною до 7 мільйонів осіб померло від Голодомору з 1932 по 33 рік. Це дані Інституту національної пам'яті України. Точна кількість жертв на сьогодні невідома. Мільйони українців - Непораховані. До дня пам'яті жертв голодомору у Тетральному сквері члени Української академії лідерства відкрили вуличний ресторан.
Микола Пісенко, заступник менеджера з особистісного розвитку "УАЛ Маріуполь": "Наша акція має формат такого собі вуличного ресторану, де замість звичайної їжі ми готуємо те, що могли приготувати люди в період з 1932-1933 років. Вони могли використовувати якусь гнилу картоплю, коріння якогось дерева, кору, траву або листя. З цього ми готуємо суп и даємо його людям скуштувати, щоб вони уявили собі, чим в цей час могли харчуватись люди, бо це все, що в них було".
Світлана, маріупольчанка: "Мабуть це дуже гірке , мабуть це трошечки тепло. Я думаю з шишок це просто була така білково-вітамінна суміш. Щоб наїстися чим ніяк не можна".
Дарій, член "УАЛ Маріуполь": "Я б його не куштував звичайно кожен день. Але непогано. Я не можу навіть уявити, наскільки це було для тих людей, які жили під час Голодомору або які не пережили, нажаль. Це дійсно дуже важно усвідомлювати. І куштувати такі речі, це спробувати на смак, я вважаю це важливо".
Олена, маріупольчанка: "Така страшна дата, неможливо не вшанувати загибель цих 7 мільйонів українців, закатований радянським режимом вбивчим".
Олександр, член "УАЛ Маріуполь": "Може померти 5 людей, може тисяча, може мільйон. Це може повторитися знову, якщо ми будемо пам'ятати ми можемо бути готовими та запобігти таким діям, щоб такого більше не трапилося".
Такі акції пройшли одночасно в різних містах України, а також у Брюсселі. Таким чином активісти хочуть привернути увагу до Голодомору 1932-1933 років.
А біля пам'ятника жертв політичних репресій пройшов молебень. Маріупольці принесли лампадки, квіти та колоски в пам'ять померлих від голоду українців.