Одними з перших зустрічати з плакатами президента в центрі міста прийшли працівники "Азовзагальмашу". Серед них Ірина, яка 17 років віддала праці на цьому підприємстві. Та останні 4 - отримує зарплатню, на яку неможливо прожити не те що місяць, а й навіть тиждень.
Ірина, працює в ПРАТ "Азовзагальмаш": "300 гривень на місяць. Що можна робити? Домогтися нічого неможна. Просто замкнуте коло. Вже шкода кидати такі борги. По 130 тисяч. Спочатку було шкода кинути 20 тисяч. І в такому віці, в якому основна маса наших людей знаходиться, нас вже ніде не чекають".
Через деякий час другим рядом за азовзагальмашевцями вишикувалися ті, хто проти продажу сільськогосподарської землі. Вони незадоволені можливою відміною мораторію на її продаж. Наразі в уряді планують продавати площу тільки українцям та юридичним особам, які працюють в країні не менше трьох років. Але ж в такому випадку кінцевими покупцями можуть стати й іноземці, - вважає маріуполець Михайло: "1000 доларів для європейців та американців - це багато? Ні. А 1000 доларів для наших жителів села - це скажені гроші. Вони віддадуть землю за мінімальні суми. Одразу треба розвинути ринок землі, розповісти, яка мінімальна ціна землі".
Вікторія Гребенюк, кореспондентка: "Зустрічати учасників інвестиційного форуму люди вийшли не просто так, а переважно - з вимогами. У кожного - свої проблеми. Та з різних боків зараз лунають гасла та музика".
По інший бік проспекту Миру розгорнули транспоранти з цитатами розмови з добровольцями Володимира Зеленського у Золотому. Представники Нацкорпусу прийшли призвати його переглянути позицію щодо відведення військ на лінії розмежування.
Антон Трєбухов, лідер маріупольського осередка Національного корпусу: "Сподіваємося на те, що Президент вчинить максимально гідно, зможе набратися сил, його помічники зможуть донести йому правдиву інформацію, яка вона дійсно є зі штабами опіру капитуляції по всій країні та буде осудне, адекватне рішення у влади".
Трохи далі група людей вийшла з проханням до можновладців - легалізувати марихуану. Дідусь Володимира помер від онкозахворювання. Онук впевнений, що страждання родича можна було б полегшити за допомогою ліків у складі з канабісом: "Канабіс допомогає онкохворим дуже сильно. Можна з канабісу робити масло. Можна робити одяг".
Все більше заповнювали центр міста люди в масках та з плакатами "Стоп-екогеноцид", "Інвестиції-так, Ахметов - ні" та подібними. Активісти хотіли звернути увагу гостей міста та урядовців до забруднення маріупольського повітря викидами металургійних комбінатів. Одним з атрибутів, які вони принесли з собою, - була труна рожевого кольору. Вперше вона використовувалася громадою в 2016 році. Тоді протест людей призвів до скороченню дозвілу на викиди з 7 до 5 років.
Кирило Вишняков, екоактивіст: "Сьогодні ми вдруге в своєму житті використовуємо цю труну, щоб донести пану Президенту, що інвестувати в Маріуполь потрібно, але не потрібно інвестувати в пана Ахметова та в "мертве місто", як ми називаємо. Тому що поки в нас будуть диміти заводи так, як вони димлять зараз, інвестиції сюди нічого доброго не зроблять".
Олексій Леонтьєв, екоактивіст: "Жодного з активістів, які реєструвалися на цей форум, не пустили до участі. Відповідно ми хочеми висловити свій протест і все, що нам потрібно, це діалог. Не з місцевою владою, яка повністю контрольована Рінатом Ахметовим - головним забруднювачем нашого міста, а діалог з центральною владою, як молода та майбутня. Тому ми хочемо пробитися до Президента, повідомити про те, що він практично введений в оману".
Місце проведення форуму огородили парканом та по периметру несли службу поліцейські. Можновладці на чолі з Президентом приїхали на цю локацію з іншого боку. Олексії Леонтьєв намагався пройти всередину через охорону. Але це йому не вдалося. До мітингувальників Володимир Зеленський не вийшов. Але багато гостей міста все ж таки побачили їхній протест.