Пересувна екологічна лабораторія із Краматорську приїхала до Маріуполя, аби показати реальну кількість викидів у нашому повітрі. Перша зупинка площа Кірова.
Євген Нестеров, начальник відділу охорони навколишнього середовища обласного департаменту екології: "Приїхала сьогодні за завданням облдержадміністрації. ми нікого не попереджали, ні міську раду, ні в тому числі представників підприємств".
Обладнання лабораторії працює в онлайн-режимі. Чекаємо півгодини і вже маємо перші результати. У повітрі на площі Кирова в 2 рази перевищена норма концентрації небезпечного дрібнодисперсного пилу, який майже непомітний для людського ока. Бо у 30 разів менший за волос. Але те, що насправді лякає, спеціалісти лабораторії побачать далі. Скеровуємо їх до району постмосту.
Дар'я Лугова, кореспондентка: "Ми тільки но під'їхали до Аджахів, наблизились до заводу і навіть спеціалісти із Краматорську відмічають жахливий сморід і теж саме ми бачимо на показниках".
Максим Абражан, інженер навколишнього середовища: "На цей час ми бачимо перевищення CO, сірководню, в 5 разів перевищення по пилу фракції 2,5 та 10 мікронів".
Металургійний пил тут сиплеться на голови людей, будинки і городи на вулицях Шмідта, Верхні та Нижні Аджахи, Торгова.
Місцеві мешканці: "Дихати нічим, у моєї доньки алергія. А ще в мене дах новорічний - виблискує", "Тут немає здорових людей, практично, починаючи із дітей."
Наступна зупинка - школа № 20, що розташована за 300 метрів від паркану комбінату Ілліча і доменного виробництва. В дорозі розпочинається дощ, що має завадити вимірюванню і зменшити кількість літаючих частинок у повітрі. Втім показники пилу все одно вдвічі більші за норму.
Євген Нестеров, начальник відділу охорони навколишнього середовища обласного департаменту екології:
"Це дрібний пил, що потрапляє до нашого організму, до легенів і залишається в організмі. Це пил, що не затримується в носі. Як ви бачите, всі дороги мокрі, машини зараз не рухаються, пил не піднімається з доріг. Це просто викиди з підприємства-забруднювача".
Директорку школи такі результати вже не дивують.
Валентина Волкова, директорка ЗОШ № 20: "Ми тут мешкаємо, тому дихаємо цим щоденно. По іншому ми, напевно, не знаємо як може бути. Хотілося б кращого, але це ситуація щоденна. Сьогодні вранці у нас була запиленість. Ми навіть перший урок фізкультури проводили у приміщенні. А потім вже вивели дітей на вулицю, тому що відчувалася запиленість зранку, а впродовж дня - нормально".
Дар'я Лугова, кореспондентка: "На останню адресу, це дитячій садок на вулиці Ломізова на Лівобережжі ми приїхали вже по завершенню дощу. Зазвичай, в таких випадках, за словами спеціалістів перевищень не буває. Бо викиди осідають. Але ми маємо завищені показники по сірководню та пилу".
Євген Нестеров, начальник відділу охорони навколишнього середовища обласного департаменту екології: "Вони будуть оброблені та інформація буде надіслана до маріупольської міської ради, оприлюднена на сайті департаменту екології та передана до державної екологічної інспекції для вжиття відповідних заходів, в межах компетенції".
Вже під час підготовки матеріалу до ефіру, стали відомі результати нічних вимірів. За інформацією пересувної лабораторії - з другої до третьої години на перехресті проспекту Бойка і вулиці Макара Мазая було зафіксовано перевищення пилу в повітрі у 15 разів. Чи призведе до покращення екології проведене дослідження, стане зрозуміло вже після передання даних до Азовської екологічної інспекції. Саме там мають вжити необхідних заходів. Яких саме і в який термін - дізнаємося із відповіді на наш журналістський запит, який сьогодні ми відправили до екологів. Тож - далі буде!
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден