Україна - Маріуполь

info@tv7.ua
+38 [068] 062-90-77
 1. Новини
 2. Маріуполь
 3. Перевірка екології Маріуполя
06вер'19
 1. Мариуполь
 2. Маріуполь
 3. Экология
 4. Екологія
 5. Україна

Перевірка екології Маріуполя

Пересувна екологічна лабораторія із Краматорську приїхала до Маріуполя, аби показати реальну кількість викидів у нашому повітрі. Перша зупинка площа Кірова.

Євген Нестеров, начальник відділу охорони навколишнього середовища обласного департаменту екології: "Приїхала сьогодні за завданням облдержадміністрації. ми нікого не попереджали, ні міську раду, ні в тому числі представників підприємств".

Обладнання лабораторії працює в онлайн-режимі. Чекаємо півгодини і вже маємо перші результати. У повітрі на площі Кирова в 2 рази перевищена норма концентрації небезпечного дрібнодисперсного пилу, який майже непомітний для людського ока. Бо у 30 разів менший за волос. Але те, що насправді лякає, спеціалісти лабораторії побачать далі. Скеровуємо їх до району постмосту.

Дар'я Лугова, кореспондентка: "Ми тільки но під'їхали до Аджахів, наблизились до заводу і навіть спеціалісти із Краматорську відмічають жахливий сморід і теж саме ми бачимо на показниках".

Максим Абражан, інженер навколишнього середовища: "На цей час ми бачимо перевищення CO, сірководню, в 5 разів перевищення по пилу фракції 2,5 та 10 мікронів".

Металургійний пил тут сиплеться на голови людей, будинки і городи на вулицях Шмідта, Верхні та Нижні Аджахи, Торгова.

Місцеві мешканці: "Дихати нічим, у моєї доньки алергія. А ще в мене дах новорічний - виблискує", "Тут немає здорових людей, практично, починаючи із дітей."

Наступна зупинка - школа № 20, що розташована за 300 метрів від паркану комбінату Ілліча і доменного виробництва. В дорозі розпочинається дощ, що має завадити вимірюванню і зменшити кількість літаючих частинок у повітрі. Втім показники пилу все одно вдвічі більші за норму.

Євген Нестеров, начальник відділу охорони навколишнього середовища обласного департаменту екології:

"Це дрібний пил, що потрапляє до нашого організму, до легенів і залишається в організмі. Це пил, що не затримується в носі. Як ви бачите, всі дороги мокрі, машини зараз не рухаються, пил не піднімається з доріг. Це просто викиди з підприємства-забруднювача".

Директорку школи такі результати вже не дивують.

Валентина Волкова, директорка ЗОШ № 20: "Ми тут мешкаємо, тому дихаємо цим щоденно. По іншому ми, напевно, не знаємо як може бути. Хотілося б кращого, але це ситуація щоденна. Сьогодні вранці у нас була запиленість. Ми навіть перший урок фізкультури проводили у приміщенні. А потім вже вивели дітей на вулицю, тому що відчувалася запиленість зранку, а впродовж дня - нормально".

Дар'я Лугова, кореспондентка: "На останню адресу, це дитячій садок на вулиці Ломізова на Лівобережжі ми приїхали вже по завершенню дощу. Зазвичай, в таких випадках, за словами спеціалістів перевищень не буває. Бо викиди осідають. Але ми маємо завищені показники по сірководню та пилу".

Євген Нестеров, начальник відділу охорони навколишнього середовища обласного департаменту екології: "Вони будуть оброблені та інформація буде надіслана до маріупольської міської ради, оприлюднена на сайті департаменту екології та передана до державної екологічної інспекції для вжиття відповідних заходів, в межах компетенції".

Вже під час підготовки матеріалу до ефіру, стали відомі результати нічних вимірів. За інформацією пересувної лабораторії - з другої до третьої години на перехресті проспекту Бойка і вулиці Макара Мазая було зафіксовано перевищення пилу в повітрі у 15 разів. Чи призведе до покращення екології проведене дослідження, стане зрозуміло вже після передання даних до Азовської екологічної інспекції. Саме там мають вжити необхідних заходів. Яких саме і в який термін - дізнаємося із відповіді на наш журналістський запит, який сьогодні ми відправили до екологів. Тож - далі буде!

Залишити коментар
відіслати
коментарі
  Категорії новин Последние новости
  Created on the TRONE Engine by LeoCRAFT Digital