У 2018 році місто отримало 640 вакцин, та цього року кількість збільшилась до 800, через дію мораторія на відстріл хижаків.
Едуард Квашук, заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області: "Вакцина робиться із фаршу м'ясного, щільного. У середині знаходиться желе образна капсула з вакциною проти сказу. Тобто, хоч лиса, хоч пес з'їсть вона не постраждає. В ній буде просто вироблятись антитіла".
У деяких містах України вакцину розповсюджують за допомогою літака. У Маріуполі використовують наземний спосіб. Через бойові дії з 2012 року для диких тварин не проходила профілактична імунізація до 2018 року. Кількість зафіксованих випадків сказу зменшилось у порівняні із минулим роком, розповів Едуард Квашук.
Едуард Квашук, заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області: " Цього року у нас було 2 випадки сказу. Один сказ лисиці. Осередок буде закритий 9 листопада цього року. Ще доки карантині обмеження діють. І один випадок був у лютому місяці. Це був пес. В порівняні із минулим роком, в нас було 7 випадків. Цього року в нас 2 випадки сказу".
Якщо людину вкусила тварина, перед тим як звернутись до лікаря, потрібно обробити рану.
Тетяна Кучнева, в. о. головного лікаря Центру здоров'я: Негайно у хірургічне відділення. А вдома милом потрібно обробити рану. Це на першому етапі, що необхідно. Терміново у хірургію. А там вже вирішують як прищеплювати, коли прищеплювався. Дивляться у індивідуальну картку. Це все вирішується у хірургічному кабінеті".
Через збільшення популяції хижаків і захисту мешканців міста від сказу, у листопаді проводиться імунізація тварин. Після цього буде контролюватись дія вакцини.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден