Після того, як додому обрали новорічне деревце, час його наряджати. Різноманітні іграшки, гірлянди та мішура можуть нашкодити здоров'ю. Які ялинкові прикраси безпечні?
Центр громадського здоров'я рекомендує обирати іграшки не за принципом "красиво/некрасиво", а краще подбати про себе і звернути увагу на якість і безпечність. Прикраси купувати краще у спеціалізованих точках або магазинах. На стихійних ринках чи в переходах отримати гарантію якості та захисту прав споживача не вдасться.
"Перевіряйте чи на пакованні вказаний виробник, склад виробу, чи є документи, що засвідчують якість і безпеку. У ялинкових прикрасах низької якості можуть міститися токсичні речовини, як-то фенол, свинець. Вони небезпечні, особливо для дітей", - вказано на сторінці у Facebook.
Найкращими маркерами якості може бути фарба й запах. Фарба та блискітки не повинні осипатись від легкого тертя, а запах - не бути різким. Гострі кінці кріпильних матеріалів мають бути недоступними й надійно закритими захисними ковпачками.
"Якщо купуєте електричні прикраси й різну ілюмінацію, обов’язково перевіряйте сертифікати. Перевірте цілісність і склад конструкції: лампочки мають міцно триматися в гніздах, вилка і шнур надійно з’єднані, а виріб зроблений із вогнетривкого матеріалу. Попросіть продавця включити гірлянду, щоби перевірити чи від тепла не з’являється різкий запах, не сильно нагрівається. Потужність має бути до 65 Вт", - йдеться у повідомленні.
Але ЦГЗ зазначає, що найбезпечніші ялинкові іграшки ті, що виготовленні власноруч.
Читайте також: За "президентську" тисячу українці зможуть купити ліки, - Зеленський
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)