Олександр 23 роки віддав офіцерській службі. Зараз отримує пенсію 4,5 тисячі гривень. З них взимку йому треба виділяти кошти на сплату комунальних послуг приблизно 2,5 тисячі. Плюс дорогі ліки щомісяця. Трохи рятує фінансовий стан чоловіка субсидія. Але цього року і з цим виникла проблема.
"Мені зараз перервали через заборгованість. Виявилося, що не я їм винен, а вони мені. Тепер взяв довідку. А мене на півроку позбавили субсидії. Тепер треба відновлювати. Через те, що вони роблять помилки, а я бігаю по всьому місту", - Олександр Загурський, субсидіант.
Олександру нарахували борг у 1500 гривень за гарячу воду. Хоча він нею не користувався, адже має бойлер. Після візиту комісія визначила, що навпаки чоловіку винне комунальне підприємство. Через цю незрозумілість Олександр був позбавлений субсидії на літній період. На повернення боргу пенсіонер навіть не розраховує.
"Хто його поверне? Я в них запитав. Вона каже - ви нічого не винні. Як і ми теж. І до побачення. Ось довідку пішов взяв. Зараз віддам довідку, що я не винен - вони мені відновлять субсидію", - Олександр Загурський, субсидіант.
Якщо є заборгованість по комунальним послугам 340 гривень або більше - субсидія нарахована не буде. Автоматично її отримають ті, у кого в квитанціях за жовтень вже не буде мінусів.
"Сплатити цю заборгованість і впродовж 2 місяців переподати заяву та декларацію на призначення субсидій. Або якщо заборгованість завелика, можливо укласти договір реструктурізації з комунальним підприємством, і також подати вже заяву та декларацію з урахуванням цього договору", - Ірина Коробка, заступниця директора ДСЗН.
Також треба переподати заяву, якщо є зміни в кількості зареєстрованих мешканців у домогосподарстві. Якщо чоловік і жінка одружені, але живуть окремо, в декларації все одно треба вказувати подружжя. Задекларовані мають бути і покупки на суму більше 50 тисяч гривень.
"Якщо в домогосподарстві зареєстрована працездатного віку особа, яка офіційно за даними ДФС на території України не отримує доходів, самостійно за себе не сплачує єдиний соціальний внесок на соціальне страхування, на жаль, діючим законодавством не передбачено надання субсидії", - Наталя Шляхотка, начальниця відділу призначення житлових субсидій.
Але ж це питання може розглянути комісія та прийняти позитивне рішення, якщо людина перебувала за кордоном більше 6 місяців на лікуванні, навчанні або у відрядженні та це підтверждено документами. До цього ж якщо член родини працює закордоном, де набуття стажу враховується в Україні (а це тільки у 23 країнах) , субсидія родичам теж може бути призначена. Також замість субсидії можна отримати пільги. Але це стосується не всіх. Держава може покрити витрати на комульні послуги на 100 % інвалідам війни, на 75 % учасникам бойових дій та 25 % дітям війни. З 1 жовтня цього року пільги можуть бути монетизовані.
"При подачі заяви з 1 жовтня по 15 жовтня та вибору банку або Укрпошти вони отримають монетизовану субсидію. Якщо ця заява до 15 жовтня подана до ДСЗН не буде, то монетизована пільга буде спрямована на електронний рахунок в Ощадбанк. І Ощадбанк вже в автоматичному режимі на підставі укладених договорів з підприємствами він буде перераховувати цю пільгу на підприємстві - надавачі послуг", - Наталя Шляхотка, начальниця відділу призначення житлових субсидій.
У минулий опалювальний сезон в Маріуполі було приблизно 70 тисяч субсидіантів. У зв'язку з новими правилами, що вступили в силу у травні, кількість отримувачів цьогоріч знизилась до 55 тисяч. Для власників приватних домогосподарств, розрахунок зимової субсидії розпочнеться з 15 жовтня, а у багатоквартирних будинках - з початком опалювального періоду. Саме з середини жовтня до 15 грудня треба подавати заяви на отримання субсидій, якщо вони не були перераховані автоматично.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден