Крістіна Лавриненко, акторка Маріупольського театру ляльок: "Зрозуміло, всі хвилюються. Я викладаю і діти на початку уроку в першу чергу питають "ну як справи із будівлею?". Я кажу "Так, ми вирішуємо питання". Дехто пропонує варіанти будівель, які десь побачили. Дехто каже, нікуди не хочемо їхати, тут все рідне".
Крістіна прийшла займатися в театр ляльок о 12-річному віці. Сьогодні сама грає у спектаклях і викладає юним маріупольським акторам. Але так само як і її колеги планувати роботу наперед не може, бо ні сьогодні-завтра діяльність театру може припинитися.
Альона Гура, хореограф Маріупольського театру ляльок: "Ми в жодному разі не залишаємо школу, ми займаємося з учнями, ставимо спектаклі, їздимо дитячими садиками. Але ми розуміємо, що однієї миті нам просто доведеться зупинитися і в нас не буде приміщення. Тоді стає страшно і сумно".
Оренда приміщення в центрі міста подорожчала втричі, кажуть в адміністрації театру. Коштів, аби її сплачувати щомісяця не мають, придбати територію за 18 мільйонів не в змозі, прийнятних варіантів для переїзду - поки не знайшли.
Михайло Загреба, заступник директора Маріупольського театру ляльок: "Загалом, нам потрібно для всіх приміщень 600 квадратів. Це, як великий завод, велике виробництво. Тут і гримерки, і репетиційні зали, і сцена, і зал для глядачів. Це я не враховую кімнат для персоналу і таке інше. тут у нас є окремий будинок із декораціями. уявіть, цей будинок перевезти в інше приміщення"
Тому звертаються до місцевої влади - з проханням придбати будівлю для театру. Сьогодні він є громадською організацією. Але заради виживання - готовий стати, хоч державним, хоч комунальним, каже керівник театру ляльок Ірина Руденко.
Ірина Руденко, директорка Маріупольського театру ляльок: "Не має значення. Нам важливо жити, щоб театр існував. Треба ж якось по новому дивитись на культуру, вони все оптимізують ці гроші, то вони вважають, що зекономили. Та ні, це невірно".
Анатолій Левченко, головний режисер Маріупольського театру ляльок: "Театр ляльок беру участь в усіх заходах міста. Будучі формально приватним, не міським - бере участь в усіх днях міста, фестивалях, святах. Надають декорації. Я гадаю, що за 10 років існування студії і 25 існування театру - вони заслужили на будівлю, яка належатиме місту".
Втім у міськраді варіант придбання будівлі - не розглядають.
Діана Трима, директорка департаменту культурно-громадського розвитку: "У нас поки в практиці не було такого, щоб ми придбали приміщення громадським організаціям. ми як департамент культури розуміємо, що таким видом діяльності у нас не займався ніхто, вони в своєму роді єдині і ми готові їм допомогти, прийняти в наші приміщення. тобто ми на балансі культури маємо незаповнені палаци і я можу їх запропонувати".
Наразі вакантними є зали палацу Чайка, шукають місце і в Молодіжному, каже Діана Трима. На пропозицію прийняти організацію і колектив до комунальної власності, а потім придбати приміщення каже: "Це дуже серйозне питання. Це те саме, що створити театр драматичний, музичний, філармонію. Там вже інші вимоги. Ми маємо сісти і конструктивно говорити, що із наших пропозицій влаштує керівництво театру"
Зустріч керівництва театру з представниками міськради має статися вже в понеділок. За інформацією адміністрації дитячого закладу грошей, щоб втриматися на плаву вистачить максимум до травня. Якщо ситуація не зміниться - доведеться закритися.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден