Україна - Маріуполь

info@tv7.ua
+38 [068] 062-90-77
  1. Новини
  2. Україна
  3. Суд відновив справу проти Корчак через премії
16сер'19
  1. Украина
  2. Україна

Суд відновив справу проти Корчак через премії

Солом'янський районний суд скасував постанову НАБУ про закриття справи про призначення колишньою главою Нацагентства з питань запобігання корупції Наталією Корчак премій самій собі. Про це в п'ятницю, 16 серпня, повідомляють Українські Новини з посиланням на матеріали суду.

До суду надійшла скарга про те, що 16 квітня НАБУ закрило кримінальне провадження щодо Корчак в зв'язку з відсутністю в її діях складу кримінального злочину.

На думку заявника, прийняте детективом рішення про закриття кримінального провадження не ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин кримінального провадження.

Зокрема, заявник зазначив, що після скасування ухвали суддею попередньої постанови детектива про закриття кримінального провадження, детективом була проведена єдина слідча дія - допит Корчак, яка повідомила, що рішеннями НАЗК, члени агентства "делегували" їй право на прийняття відповідних наказів про виплату премій членам.

Жодних інших дій щодо встановлення фактичних обставин детективом здійснено не було, зокрема, детектив не отримував і не проводив самостійний аналіз зазначених рішень НАЗК, не отримував і не здійснив аналіз документів, створених Корчак як підставу для виплати коштів членам НАЗК, не провів допитів інших членів НАЗК і не встановив фактичний обсяг отриманої грошової винагороди членами агентства.

Крім того, заявник зазначив, що в справі не було здійснено жодної слідчої (розшукової) дії, зокрема, не було отримано жодного тимчасового доступу до речей і документів, які перебували у володінні НАЗК і мають значення для даного кримінального провадження.

Детектив НАБУ зазначив в своїх поясненнях, що Корчак, займаючи посаду голови НАЗК, діяла в межах наданих їй законом повноважень та у спосіб, передбачений законами України, і усвідомлюючи існування певних протиріч правових норм, звернулася за роз'ясненням до відповідних органів і після отримання відповіді затвердила порядок, яким встановлювалися надбавки за вислугу років, за інтенсивність праці, премії, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Крім того, детектив НАБУ зазначив, що згідно з актом Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету НАЗК за 2016-2017 роки, порушень і відхилень не виявлено.

Однак, суд задовольнив скаргу заявника та скасував постанову НАБУ про закриття справи щодо Корчак.

Залишити коментар
відіслати
коментарі
    Категорії новин Последние новости
    Created on the TRONE Engine by LeoCRAFT Digital