Україна - Маріуполь

info@tv7.ua
+38 [068] 062-90-77
ruuk
  1. Новини
  2. Україна
  3. Супрун розповіла про користь і шкоду кавунів
14сер'19
  1. Украина
  2. Медицина
  3. Україна

Супрун розповіла про користь і шкоду кавунів

За її словами, на поверхні немитих кавунів живуть кишкові інфекції Salmonella і Listeria. Найбільше їх у ягодах, які продають на трасі або на ринку біля м'яса, менше - у тих, які продають у супермаркетах.

Саме тому Супрун наголошує, що перед вживанням потрібно мити кавуни. Інакше бактерії з поверхні потраплять у м'якоть, а потім - у кишечник.

Голова Міністерства охорони здоров'я зазначає, що люди з надлишком калію в крові не повинні переїдати кавунів. В іншому разі у них може виникнути спазм м'язів або аритмія.

"Цукрів у кавуні відносно мало, але літр кавунової м'якоті - це вже 60 грамів цукру. Тому звична щедра порція кавуна має значні глікемічні навантаження. Найкраще - знати міру і поєднувати кавуни з іншою рослинною їжею, багатою на клітковину. Це зробить підвищену глюкозу в крові не такою різкою", - сказала Супрун.

Вона також наголосила, що не потрібно їсти насіння кавуна. Воно хоч і має багато корисних речовин, але містить антинутрієнти: фітин, таніни, оксалову кислоту й інгібітори трипсину (фермент, який розщеплює білки). Найкраще знижують вміст антинутрієнтів сушка в духовці або смаження.

Вона рекомендує не викидати насіння, а сушити в духовці і зберігати "на довгі зимові вечори, коли так хочеться щось погризти".

Залишити коментар
відіслати
коментарі
    Категорії новин Последние новости
    Created on the TRONE Engine by LeoCRAFT Digital