Валентина Дмитрівна мешкає в цій квартирі багато років. Днями вирішила завітати до знайомих. Та відвідини затягнулись. На декілька днів. Першими забили на сполох сусіди, коли пані Валентина перестала виходити на зв'язок.
Ольга, сусідка: "Потім мені зателефонувала сама пані Валентина і говорить, що все нормально. Мовляв, знаходиться під опікою своїх знайомих. Я їй розповіла, що син її шукає та звернувся до поліції, а сусіди турбуються".
За декілька днів сусідка отримала стурбований дзвінок від пані Валентини.
Ольга, сусідка: "Допомоги, рятуй! Я кажу "а що трапилось?". А вона і розповіла мені, що не зовсім у добрих людей перебуває".
Син Валентини додає, що був не аби як здивований, коли не міг потрапити до квартири.
Сергій Енін, син Валентини Дмитрівни: "Приходжу додому, вставляю ключ до дверей, замки змінені... Дивлюсь на папірці номер телефона. Зателефонував, а там відповіли, що я вже більше тут не живу".
У так званих добрих людей Валентина Дмитрівна перебувала майже тиждень.
Валентина Дмитрівна, пенсіонерка: "Я її прохала: полиште ключі. Але вони мені не залишали ключів, і я знаходилась там весь час скільки була. Навіть ліки вони казали, що мені куплять та так і ошукали та не отримала я їх".
Старенька стверджує, що у своїх знайомих залишила всі документи на помешкання.
Валентина Дмитрівна, пенсіонерка: "Вони мені телефонують, а я їм кажу, що потрібно переоформити документи. Що все зробили незаконно".
Бабуся розповіла, допоки знаходилась у гостях, вони взяли документи та переоформили її квартиру на себе. В свою чергу нова власниця житла телефоном відповіла, що пані Валентина сама забажала продати квартиру. Запевняє: незаконних дій не вчиняла. Знайома зі старенькою понад 15 років та шанує її. Жінка стверджує, що стала жертвою сусідських війн.
Алана, нова власниця квартири: "Квартиру ми придбали, але сусідка до неї ходила час від часу. Може мала свої наміри на помешкання, може вона якось вклалась в це. Наприклад, щось купувала для тітки Валі. Хоча нічого такого не пригадую. Тож може якимсь чином сусідка сподівалась що вона перепише на сусідку помешкання. Як би ми були якісь квартирні аферисти до де б зараз була би Валентина Дмитрівна? Тож нічого незвичайного я не бачу в цьому. Бабуся буде мешкати там до кінця свого віку. Та я навіть буду сплачувати комунальні послуги за неї".
Алана додає: між ними була укладена домовленість, що Валентина Дмитрівна продовжить жити у своїй квартирі. Нотаріус, який укладав договір, давати інтерв'ю на камеру коментувати відмовився, посилаючись на нотаріальну таємницю. Але телефоном запевнив, що все було виконано законно. А в поліції ситуацію коментують стисло.
Мирослава Попова, речниця Центрального відділу поліції: "До Приморського відділення поліції надійшло повідомлення що невідомі змусили жінку підписати угоду щодо продажу квартири. Даний факт зареєстровано в Єдиному реєстрі. Наразі пошуковці Приморського райвідділку проводять слідчі та розискні заходи та встановлюють повні обставини події".
Крапку в історії Валентини Дмитрівни має поставити суд. Тим часом для запобігання подібних ситуацій, юристи радять бути обачними та не довірятись випадковим знайомим. Якщо все ж таки літня людина стала жертвою шахраїв, то їй варто звернутись до поліції.
Вікторія Побережна, юрист: "І другим кроком до нашого центру - це може бути розірвання спадкового договору. І також дуже важко розірвати договір довічного утримання оскільки одразу, як ця особа уклала цей договір, то вона одразу стає власником цього майна".
Експерти радять усім власникам квартир час від часу перевіряти у держреєстрі речових прав на нерухоме майно, чи бува не з'явився новий власник у вашої квартири.