На інвалідному візку через терни до сцени. В Маріуполі дітлахи із захопленням відвідують клас інклюзивного балету. Хоча не мають належного приміщення та обладнання для занять. Керівниця групи намагається отримати на це грантові гроші, але поки безуспішно.
Оксана Бордюг, мати дитини з інвалідністю: "Дякувати - пустили маршрут "двійку" (великий автобус). Тож у нас з'явився шанс. Раніше взагалі з візочком просто нереально було. У нас ходить тільки 2 автобуси 131-й ходив та 211-й (маленькі). Тому ні туди, ні туди ми з візочком просто не потрапляли. І вже дитина важка, на руках...І потім кожного разу завжди питають люди: "Така важка дилда, чому вилізла на руки мамі?". Кожному ж не поясниш. А на танці ми постійно чекаємо. Це наша віддушина. Олена Володимирівна, спасибі, приїжджає на своїй автівці, забирає нас".
В Маріуполі існує також соціальне таксі. Деякі діти приїжджають на інклюзивний балет саме на ньому. Один пасажир може скористатися послугою 2 рази на місяць. Хоч машина одна та працює за обмеженим графіком, повної завантаженості немає - запевняють у профільному центрі.
Любов Гальченко, директор міського центру соц. служб для сім'ї, дітей та молоді: "Обов'язковою умовою є подача заявки. Вона оброблюється протягом 3 робочих днів. У цей період ми підтверджуємо право на отримання цієї послуги. Залишити заявку можна за телефоном 098 003 06 03. Або можна звернутись в контактно-комунікаційний центр за номером 15-55".
Любов Гальченко додає, що за трансфером також можна звернутися до територіальних реабілітаційних центрів. Наразі клас інклюзивного балету, що існує майже 2 роки, відвідує 8 дітей. Заняття проходять раз на тиждень. І на кожне вони чекають з нетерпінням. Адже це не тільки допомагає розвиватися фізично. Тут вони знайшли нових друзів, натхнення та віру в себе.
Аліса Бордюг, відвідує інклюзивний балет: "Хоч куди мене повезеш - мені все подобається. Але це найбільше сподобалося. Я кожну секунду, кожну хвилину чекаю - коли настане все ж таки цей день, коли ми поїдемо на балет. І дуже засмучуюсь, коли за якихось причин він скасовується".
Олена Беркова, викладачка класичної хореографії: "Участь у заході, яке проходить на сцені, підвищує самооцінку людей. Вони бачать перед собою глядацьку залу, яка аплодує їм. І вони розуміють своє значення в цьому світі. Це найголовніше. Потім, звісно, фізичний розвиток. Зміцнення всього м'язового корсету. Потім це емоційний розвиток. Людина хвилюється перед виходом, долає себе, переступає десь свої страхи, комплекси. І це допомагає йому у звичайному житті - почувати себе повноцінним членом суспільства".
Учасники інклюзивного балету вже презентували на сцені свою першу виставу "Лускунчик". Із цим проєктом наразі Аліса з Оленою Берковою збираються у Київ. Хочуть, щоб про інклюзивний балет Маріуполя дізнались в Міністерстві молоді та спорту. І дали перепустку до виходу на всеукраїнський рівень.
Олена Беркова, викладачка класичної хореографії: "Допоможемо почути про нас і щоб інші діти взяли участь в нашому проєкті. Це важливо. Ті діти, які вже відчули себе на сцені, вони інші. І це для мене найважливіше".
Є й в Олени Беркової інші, більш нагальні думки та проблеми. Воліє, щоб у її підопічних було належне приміщення та обладнання для занять. Адже цієї зали замало, коли на репетиціях присутні всі діти. Щоб отримати на ці потреби гроші, хореограф подавала заяву на отримання гранту.
Олена Беркова, викладачка класичної хореографії: "Це, звісно, підлогове покриття, яке повинно відповідати стандартам, тому що часом буває слизько: і для танцюристів, і для візків. Це мобільні балетні установки, дзеркала. Щоб діти могли освоювати якісь танцювальні рухи, вони повинні за щось триматися. Окрім цього ми хотіли б, щоб в нас було обладнання: еспандери, гантелі, щоб розвивати плечовий пояс, амплітуду рухів розвивати. В тому числі це буде корисно і для звичайного життя".
Аліса Бордюг, відвідує інклюзивний балет: "Коли я тільки прийшла на балет, в мене руки були якісь трохи ненатреновані. Зараз навіть у звичайному житті це мені допомагає. Плавність якась в руках".
Поки відповіді від грантодавця хореограф не отримала. Але не втрачає надію. Наразі діти проводять репетиції нової вистави - "Світлі мрії", яку покажуть глядачам навесні. Та вірять, що в їхньому житті буде ще багато виходів на сцену, аплодисментів та здійснення світлих мрій.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)