Роман Акименко, завідуючий відділення анестезіології перинатального центру: "І жінка, і чоловік не бачать розріз і не бачать як відбувається операція. Тут дуга, вона закривається серветкою, розташовується над головою. Це все закрито і варіант того, що чоловіку стане погано, коли він побачить якусь кров - бути не може. Він сидить тут поряд на табуретці. Вони спілкуються максимально близько один до одного. Обійматися звичайно неможливо, але поцілунки звичайно були".
Зазвичай в стерильну операційну крім пацієнта і лікарів - не пускають. Але це не стосується "Щасливого кесарева". Послуги, яку запровадили в перинатальному центрі Маріуполя. Тепер чоловіки можуть бути присутні не лише на природних пологах, а й під час операції. В той час, як жінки перебувають у свідомості в ході розтину.
Лариса Мулько, заступниця головного лікаря перинатального центру з неонатальної допомоги: "Або вона дві години, нічого не бачить, нічого не чує. Або вона одразу з моменту народження, коли вилучає хірург дитину - вона його чує і бачить, може прикласти, поцілувати. Звичайно, це краще і в емоційному плані для матері та родини. Краще потім відбувається лактація для дитини".
Роман Акименко, завідуючий відділення анестезіології перинатального центру: "При спінальній анестезії отримуємо відмінний блок чутливості. Залишається лише відчуття ніжних дотиків на будь-якій ділянці шкіри. Біль, розріз, удар, холод чи спека. Все знімається цим знеболюючим".
На сьогоднішній день в перинатальному центрі провели вже з десяток таких операцій. Серед обов'язкових умов - наявність здорового партнера і відсутність протипоказань. Поки "щасливий кесарів" виконують тільки планово. В інших випадках - доведеться лягати під загальний наркоз. Так всупереч графіку, Олена три дні тому народила дівчинку.
Олена, молода матір: "В мене був екстрений кесарів розтин, але взагалі, скільки заходив анестезіолог, він пояснював різницю. Навантаження там набагато менша на маму, на дитину взагалі жодної. Взагалі хотілося робити спінальну анестезію, хотілося щоб і тато був присутній. Але захотіли ми раніше строку потрапити на цей світ, тому ось так".
Саму методику виконання операції, головний лікар перинатального центру Костянтин Комлєв дізнався від французьких колег на одному з семінарів. Каже, ускладнення після неї зустрічаються вкрай рідко. Через те, що укол медики роблять у простір, вже вільний від спинного мозку.
Костянтин Комлєв, головний лікар перинатального центру: "Ушкодити ці тонесенькі нерви голкою практично неможливо. У кожного знеболювання є і показання і протипоказання. Як у місцевого знеболювання при видаленні зубу є свої ризики і протипоказання. Це більше навантаження по санепідемрежиму. Але ми цьому навчилися. Є і обладнання і рецеркулятори".
На сьогоднішній день послуга широко розповсюджена в країнах Західної Європи. А тепер нею може похизуватися і Маріуполь.