Гематоми по всьому тілу та кровотеча. До лікарні потрапила маленька дворічна дівчинка. Дві доби лікарі боролися за безцінне життя, але дитина на жаль померла. Що ж насправді стало причиною смерті дворічної Олександри?
Наталя Галь, кореспондентка: В цьому дитячому реанімаційному відділенні дві доби боролася за життя дворічний Олександра".Дівчинка до відділення потрапила в суботу, свідки події побажали лишитися невідомими.
Анонімні свідчення: "Очі розкриті, зіниці розширені, вона фіолетового кольору, у неї все тіло в синцях. Губи розбиті, повний рот крові, гуля велика з правого боку на обличчі. Великі синці на стегнах. Її сильно били по стегнах. Там прям закарбувалися пальці. Долонька і пальці. Ну міліція сказала, що це материна рука. Обидва стегна фіолетового кольору. І на внутрішній стороні і на назовні стороні. Пізніше діагностували у дитини субдуральну гематому і розрив печінки".З маленькою приїхала матір.
Анонімні свідчення: "Мати, яка сиділа у нас в сан пропускник, вона ні в чому не зізналася, вона сказала, що синців на тілі дівчинки не бачила, коли вони з'явилися вона не знає, дитини пальцем ніхто не чіпав. Вона не співчувала не плакала, нічого. Вона просто сиділа і мовчала".Можливо жінка була в шоковому стані, можливо налякана. В побитті малечі не зізналася. А от психолог каже, що агресія серед батьків стосовно свої дітей це досить розповсюджене явище.
Наталя Несенюк, психологиня: "Таке буває, людина в стані фрустрації може зробити все, що завгодно. У тому числі і забити свою дитину. Це може бути власне дитинство, тобто власні батьки, які не задовольняли його потреби, це може бути вроджена патологи, придбана патологія, це дійсно можуть бути хворі люди, може бути причиною і захворювання, яке ускладнилося".Наталя Несенюк каже, якою б причина не була, це не норма, і батькам, які наносять тілесні ушкодження своїм дітям потрібна допомога психолога та психіатра. І доки людина не прийде в адекватний здоровий стан, дітей потрібно вилучити з сім'ї. Стосовно цієї родини, факт побиття не доведено.
Віталій Бортнюк, т. в. о. начальника Центрального відділу поліції: "За даним фактом відкрито два кримінальних провадження. Попередня кваліфікація це ч. 2 ст. 121 умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть та за ст. 166 злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною, або за особою, що за якою встановлена опіка чи піклування кримінального кодексу України".Окрім слідчих дій перевірку проводить Служба у справах дітей.
Наталя Красильникова, начальниця управління "Служба у справах дітей": "Родина, з якої дитина була шпиталізована раніше до поля зору, ані у службу у справах дітей, а ні інших структур, не потрапляла. Тобто ситуації, які б викликали занепокоєння, щодо стану цієї дитини, або утримання цієї дитини до нас не надходило".Наталя Красильникова розповідає, що за стан дити дуже переймалися, постійно були на зв'язку з лікарями. Організували збір донорської крові. В маленької була рідка група четверта негативна. Вчора небайдужі вже були на станції переливання. На жаль старання були марними, дитину врятувати не вдалося. У вечорі 3 серпня Олександра померла. Провину батьків не доведено, але перевірки ведуться.
Наталя Красильникова, начальниця управління "Служба у справах дітей": "Родина мешкає в двокімнатній квартирі звичайній, ще двоє діток виховується в цій родині і будь-яких ознак небезпеки для дітей встановлено не було. Тобто в міру можливості на достатньому рівні діти забезпечені і харчуванням і санітарно гігієнічні умови".Наразі, вважає Наталя Красильникова зарано робити висновки, чи могло привести до трагедії відношення членів родини до дитини. Перевірки будуть тривати. Сусіди кажуть, сім'я звичайна, із середнім достатком. Агресії та скандалів ніколи не помічали.
Любов, сусідка: "Вона дітей не била, ось це я вам як на духу кажу. А то що пишуть, що розповідають, тим більше скільки я і батька її рідного знаю і матір ми багато років дружили, вона дітей і ось дитя, ніколи вона дітей не била. Вона лаяла, вона могла накричати, але бити вона не била".Сусідка каже, будь-якої залежності в батьків не помічала, мовляв, випивають на свята як всі, але не зловживали.
"- Ми в шоці, ну бачили, ну сидять.У цьому будинку родина живе приблизно три місяці, переїхали до бабусі дитини, яку нам вдалося застати вдома. Версія жінки нас приголомшила.
- Взагалі адекватно себе вели, не шуміли?
- Та не, ну бувало.
- Гуляли трошки?
- В основному ось тут на лавці дівчатка були. Не помічали, можливо діток ображали? - Ні не ображали вони їх, не ображали, ні. Тим паче що не били. Тож поліції в перший день, ми жахнулися, тому що ми не чули щоб били".
Бабуся: "Як доктор вчора сказав, ніякої черепно-мозкової травми немає, тому що на голові були б синці, коли її брали синців не було. Коли пустили слух, що, мовляв печінку розірвана, говорить те ж саме, їй зробили б операцію. Так що говорить у неї лейкемія, анемія. Цей діагноз їй до цього ставили? Якби ставили, ми б знали".Бабуся каже, в суботу дитина почала задихатися.
Бабуся: "У неї дихання стало, ха-ха-ха. І відразу перелякалися, це ж коронавірус цей ненормальний, викликали швидку, лікар приїхав говорить у неї запалення легенів. Терміново беріть документи і туди".Стосовно діагнозу, розповідає жінка також стало відомо не одразу.
Бабуся: "Відразу не сказали, ніяких донорів нічого, почалася ця наклеп, почалося це все, така сяка, всі погані, всі її били, все кривдили, тут природно море сліз було".Ця версія дуже розбігається з анонімними свідченнями.
Анонімні свідчення: "Кров, яку викачали з шлунка. У шлунку не було нічого, тобто дитина не снідала, вона кілька днів нічого не їла. Кров, яку викачали з шлунка, вона вже була не проти того дня, коли її привезли і не вчорашнього. Вони просто за неї забули".Головна лікарка МТМО здоров'я дитини та жінки розвіяла всі попередні версії.
Наталія Сидоренко, головна лікарка "МТМО Здоров'я дитини та жінки: "З четвертої лікарні, куди спочатку поступила дитина, попросили на консультацію дитячого хірурга, тому що було повідомлення про те, що дитина побитий батьками і була підозра на розрив печінки, наявність субціркулярной гематоми. Виїхав наш завідувач відділенням зняв діагноз".Дитину одразу перевели до реанімаційного відділення МТМО Здоров'я дитини та жінки, зробили УЗІ, виключили внутрішньочеревну кровотечу, аналіз крові показав дуже низький гемоглобін.
Наталія Сидоренко, головна лікарка "МТМО Здоров'я дитини та жінки": "Нами був зібраний консиліум, я теж пристосовувати там, в складі міського гематолога, завідувачем діагностичного відділення, фахівцям реаніматологів, хірургів і чітко була підозра тільки одне, що це лейкоз. Лейкоз, злоякісний перебіг, лейкоз недиференційований, гострий. Оплозія кістковомозкового кровотворення. І масивний геморогічеській синдром".Стан дівчинки погіршувався на очах, до гематом додалися кровотеча з ясен, сеча та кал також були з кров'ю. По медичним випискам Наталії Сидоренко вдалося дізнатися, що місяць тому родина зверталася в приватну лікарню через поганий стан здоров'я дитини, там виявили низький гемоглобін, порекомендували лікуватися препаратами заліза. На повторний прийом, назначений на 2 серпня вже не потрапили.
Наталія Сидоренко, головна лікарка МТМО Здоров'я дитини та жінки: "Перебіг даного захворювання не полишало шансів на життя. Була судова медична експертиза, сьогодні розтин, і на розтині підтверджений діагноз".
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)