Тетяна мати трирічної дівчинки. Їздить на машині кожного дня та у подорожах на великі відстані бере із собою дитину. Та каже, що для неї безпека дівчинки найголовніше тому придбала автокрісло для перевезення.
Тетяна, водійка: "Безпека дитина це першочергове. Перевозити, просто її, на задньому сидінні яка не закріплена ніяк. Це безвідповідальні батьки, я вважаю. На дорозі можуть бути будь-які ситуації. Ти собі потім ніяк не простиш, те, що твоя дитина постраждає".
В Україні кожний 10 травмований у ДТП це дитина. Тільки з початку року у Донецькій області сталось близько 138 ДТП з участю дітей, 2 з них померли. Верховна Рада України запровадила штрафи для водіїв при перевезені дітей без автокрісла. Батьки можуть заплатити до 510 гривень штрафу за перший раз, та при повторному порушенні 850 гривень.
Ольга Артюхова, речниця УПП в Донецькій області: "Дитину заборонено перевозити на передньому сидінні якщо вона не досягла 12 років, або ростом меньш ніж 145 сантиметрів. Звичайно дитина має бути престігнута. І перевозити також потрібно за допомогою спеціальних засобів. Це може бути або автокрісло, або бустер, або люлька. Щоб дитина була вище і щоб ремень не перетягував шею, а перетягував грудну клітину".
Після підписання законопроекту штрафи будуть стосуватись усіх водіїв, у тому числі й служби таксі.
Ольга Артюхова, речниця УПП в Донецькій області: "Водії таксі також від початку впровадження закону мають в багажнику або в салоні мати автокрісло. Якщо ж поліцейскі затримають водія таксі, який буде перевозити дитину з правопорушенням. Відповідати за це буде саме водій".
Проте, у службі таксі це питання збираються тільки розглядати.
служба таксі: "На жаль, по цьому питанню ми доки нічого сказати не можемо. На сайті нашому можете залишити рекомендацію".
Придбати автокрісло можна в інтернеті. Існує 4 групи. Розділяються вони за вагою або віком. Ціна за такий засіб може сягати від 1.500 гривень до 13.000. Проте, треба пам'ятати, що автокрісло потрібно обирати комфортним для дитини.