Анатолій із дружиною Людмилою мають вади зору. Пересуваються вулицями вони завжди разом. Людмила тримає під руку свого чоловіка, а Анатолій за допомогою тростини рушає по вулиці. Перехід доріг для них є проблематичним. Кажуть, на деяких переходах спеціальна плитка відрізняється за розміром.
Анатолій, має вади зору: "Ми відчуваємо скільки треба пройти, то ми повинні знати якою вона довжини. Якійсь є стандарт, я так розумію. То так легше орієнтуватись. Коли вони різні, то ми не можемо зрозуміти скільки вони йдуть. Можна пройти поруч і не замітити".
Цього року автодор забезпечив плиткою 15 переходів. В нашому місті її встановлюють перед проїжджою частиною. Проте, не усюди. В підприємстві запевняють, незабаром забезпечать нею всі райони міста.
Віталій Білоусов, майстер ККП "Маріупольавтодор": "У всіх районах міста. Плануємо до кінця року зробити вулицю Миколаївську. Там перехрестя з Грецькою, Харлампіївська, з Торгової. Ми співпрацюємо з маріупольським УТОСом. Вони нам рекомендують перехрестя. Надають список цих перехресть. І згідно цьому списку ми працюємо".
Головною проблемою для людей із вадами зору є те, що взимку важко орієнтуватись. Бо увесь бруд з проїжджої частини потрапляє на тротуар, і тактильну плитку важко відчути. На це в автодор відповідають:
Віталій Білоусов, майстер ККП "Маріупольавтодор": "Тротуари ж очищаються і плитка буде очищатися".
Наступного року Маріупольавтодор планує встановлювати і направляючу плитку.