У Центрі національного спротиву дали поради щодо безпеки користування мобільними пристроями на тимчасово окупованій території:
- не передавайте інформацію про ворога в коментарях в соціальних мережах. Повідомляйте таку інформацію за допомогою приватних повідомлень або телеграм-ботів.
- не використовуйте відбиток пальця чи розпізнавання обличчя для телефону. Якщо вас примусять розблокувати телефон, ви можете ввести декілька разів неправильний пароль і заблокувати телефон повністю, з відбитком пальця чи розпізнаванням обличчя так не вийде.
- чистіть історію переписок в телефоні. Видаляйте в своєму телефоні будь яку інформацію (переписки, смс-повідомлення, історію дзвінків, фотографії), яка могла б викликати підозри у окупанта. Не видаляйте абсолютне все, повністю чистий телефон теж викличе підозри.
- тримайте при собі запасний телефон. У разі обшуку окупант захоче перевірити ваш телефон. Там не буде нічого підозрілого, оскільки ви вже все видалили, але все таки краще віддати інший. Це має бути дешевий телефон, тому що його можуть просто забрати. Потурбуйтесь про те, щоб він теж не був повністю чистим, а виглядав так, наче ви ним постійно користуєтесь.
Пам'ятайте, що перш за все - збереження вашого життя і здоров'я. Намагайтеся не наражати себе на небезпеку і вживати всіх заходів для зниження можливих ризиків.