«Першими ознаками захворювання є нездужання, підвищення температури, дратівливість, відсутність апетиту. На другому етапі, який триває від одної до чотирьох діб, пацієнт стає некерованим, агресивним, боїться сторонніх шумів, починаються судоми. На третьому етапі, коли вірус потрапляє до головного мозку, хворий починає ставати спокійним, виникає параліч серця і настає летальний результат», - розповів лікар.
Сказ може вражати як домашніх, так і диких тварин. Він передається людям через укуси або подряпини, зазвичай за допомогою слини.
Хірург зазначив, що тварина хвора на сказ не обов'язково буває агресивною. Нерідко воно може бути ласкавим. Це залежить від стадії захворювання.
За словами Володимира Шарафана, якщо людину вкусила собака або кіт, необхідно негайно і ретельно промити рану водою з мильним розчином. Обробити 40-70% розчином спирту і відразу ж звернутися до лікаря.
«Якщо тварина, що вкусила людину відома, у нього є господарі, то протягом перших десяти днів за ним встановлюється спостереження ветслужби. Якщо тварина не подає симптомів зараження сказом, тоді пацієнта прищеплювати не потрібно. Але якщо кусає невідома, бродяча собака, то пацієнта потрібно прищеплювати», - сказав лікар.
Володимир Шарафан підкреслив, що на сьогоднішній день, проблем з вакцинами в місті немає.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)