Україна - Маріуполь

info@tv7.ua
+38 [068] 062-90-77
ruuk
  1. Новини
  2. Україна
  3. У Нацбанку прогнозують прискорення зростання цін
14сер'19
  1. Украина
  2. Україна

У Нацбанку прогнозують прискорення зростання цін

Подорожчання електроенергії для промисловості може привести до прискорення інфляції. Про це в середу, 14 серпня, заявив глава Ради Нацбанку Богдан Данилишин у Facebook.

За його словами, зазвичай зростання цін у промисловості транслюється у прискорення споживчої інфляції з лагом у 2-4 місяці.

"Це викликає побоювання і не дає впевненості в тому, що будуть досягнуті цілі з інфляції, зафіксовані в Основних принципах грошово-кредитної політики на 2019 рік (5%±1 п.п.), а також прогноз інфляції Нацбанку (6,3% на кінець 2019 року)", - написав він.

Данилишин заявив, що серйозне побоювання викликає зростання цін у промисловості з групи "поставка електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря" на 16,4% за липень. З огляду на зниження ціни на газ для промисловості в липні, залишається припустити, що, в основному, зростання цін за цією групою сталося внаслідок підвищення ціни електроенергії і кондиціонованого повітря для промисловості, додав він.

"Втім, причина, яка полягає в можливому перетоку промислової інфляції в споживчу, у значній мірі лежить поза сферою впливу Національного банку", - вважає глава Ради НБУ.

Залишити коментар
відіслати
коментарі
    Категорії новин Последние новости
    Created on the TRONE Engine by LeoCRAFT Digital