Про це повідомила колишня міністерка фінансів України Оксана Маркарова.
Вона зазначила, що Україні необхідно продовжити домовлятися з міжнародними фінансовими організаціями про залучення дешевих позик, передусім з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком. За її словами, у разі успішного завершення таких переговорів Україні не потрібно буде позичати гроші на ринку під високі відсотки.
«Також ми маємо домовленості з іншими офіційними кредиторами, які можуть в цьому році закрити майже всі потреби України у фінансуванні, щоби не звертатися до ринкових запозичень, які через глобальну кризу, що розгортається на тлі епідемії коронавірусу, можуть бути недоступними за прийнятною ціною», — зазначила колишня очільниця Мінфіну.
Наразі Україна позичає на ринку під відносно низькі відсотки — 9-10% у гривні, 2-4% у валюті, однак останні аукціони з продажу боргових облігацій засвідчили, що попит інвесторів на український державний борг падає, а державі все складніше запозичити під низькі відсотки на довгі терміни.
Зазначимо, що в останній тиждень лютого 2020 року через паніку, спричинену коронавірусом, фінансові ринки у світі втратили щонайменше 5 трильйонів доларів — це еквівалент ВВП Японії (у 2018 році за розрахунками МВФ) і більше ВВП України у понад 40 разів. На світових фінансових ринках стався найбільший спад від часів Світової фінансової кризи. Цей спад продовжився і на початку березня.
За останніми даними, кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 95 416. Більшість випадків інфікування, 80 409, зафіксували на материковому Китаї. Продовжує зростати кількість інфікованих у Південній Кореї — до 5 766 та Італії — до 3 089.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)