Володимир Зеленський, Президент України: "Загрози для атомної електростанції, сховища відпрацьованого палива та інших критичних об'єктів — немає. Станом на зараз відкритий вогонь у зоні відчудження не спостерігається. Національною поліцією вже затримано осіб, які локалізували виникнення пожежі і вони понесуть сувору відповідальність за всі свої дії".Один з осередків утворився через легковажність мешканця Іванківського району Київської області. Він підпалив траву, в результаті чого згоріло 5 га лісу. Винуватцем іншого підпалу є 37-річний Іванківщини, який на своєму подвір'ї спалював сміття. Рештки тліючого багаття вивіз за село і висипав на суху траву. Через це загорівся сухостій.
Вероніка Бахал, начальник відділу зв'язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Донецькій області: "У порівнянні з аналогічним періодом за минулий рік, кількість пожеж, що сталася на території Донецької області збільшилась майже вдвічі: у 2019 році станом на 15 квітня виникло 893 пожежі, а у 2020 році — вже 1363 пожежі".Щоб зберегти українські землі від вигоряння, Уряд значно підвищив штрафи за безвідповідальність в поводженні з вогнем. Тепер за забруднення повітря можуть стягнути від 30 до 61 тис. грн або обмежити волю на 3 роки. Знищення або пошкодження лісів та зелених насаджень, підпалювання сухої трави карається штрафом від майже 92 до 153 тис. грн.
Володимир Зеленський, Президент України: "Дуже раджу усім, хто досі не зрозумів, чому не можна палити траву, подивитись фотографії з місця пожежі, побачити стомлені обличчя пожежників, їх скривавлені опечені руки. Я вірю, що ми розумна доросла нація. Але якщо хтось все ще думає палити траву, знайте, що це може коштувати вам 153 тисячі гривень або навіть позбавлення волі".Нерідко масштабні пожежі виникають внаслідок банального спалювання сміття на подвір'ях приватних будинків - розповідають у профільному комунальному підприємстві Маріуполя. Окрім небезпеки вогню, утилізація сміття таким шляхом несе шкоду екології та здоров'ю людини.
Віктор Азізов, директор КП "Полігон ТПВ": "При спалюванні 1 тони зелених відходів виділяється 9 кг часток диму, у склад яких входить двоокис азоту, пил, чадний газ, оксид азоту, двоокис вуглецю. У тліючому листі є така речовина як бензопірен, що є отрутною речовиною".Палити сміття на подвір'ї заборонено. Правильною утилізацією є компостування відходів зеленого господарства, додає Віктор Азізов. Його роблять на полігоні твердих побутових відходів. Тому можна привезти сміття туди. Але на підприємстві розуміють, що не у всіх є така можливість. Тому пропонують альтернативне рішення.
Віктор Азізов, директор КП "Полігон ТПВ": "Люди старшого покоління, які не мають можливості ані технічної, ані фінансової привезти це листя на полігон. Мабуть, є добрі сусіди, мабуть, є діти, мабуть, є родичі, які просто допоможуть вирити яму на подвір'ї, положити туди відходи зеленого господарства та закрити їх тією землею, яку викопали з цієї ями".
Вікторія Гребенюк, кореспондентка: "Необачність людини може вартувати гектарів випалених земель та забрати життя беззахисних тварин та птахів. Тому слід пам'ятати про власну відповідальність за збереження навколишнього середовища".
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)