Ренат Шевцов, кореспондент: "Понад 20 автомобілів, наліпки "колона" та прапори України. Сьогодні підприємці Маріуполя виступають з акцією протесту супроти карантинних заходів Уряду. Головну ціль акції та ключові вимоги протестувальників дізнаємось у самих маріупольців".
Олександр, підприємець: "Ціль автопробігу: показати, що малий бізнес необхідно відкривати. Тобто людям зараз немає де заробляти гроші. Немає засобів для існування. Ми терпіли, терпіли, терпіли скільки можливо. Якісь одиничні акції проводили. Але знаєте, усьому є межа. І ця межа, ось вона закінчилася..."Учасники автопробігу скаржаться, що влада позбавила їх засобів для існування. У багатьох нині просто немає альтернативних джерел доходу. Сергій - батько шістьох дітей. В нього закінчуються гроші для утримання родини.
Cергій, підприємець: "В продажі через Інтернет моя група товарів не пішла. Я пробував, але вона не пішла. Тому що сонцезахисні окуляри людина повинна узяти, поміряти, надягнути. Тобто це не той товар, що можливо замовити телефоном та купити через доставлення якоюсь. Люди вже доведені "до ручки". Людям немає за що їсти. Тобто наступним етапом буде голодування масове біля міськради. Тому що реально в людей нема грошей".Анатолію - не вдається продати одяг.
Анатолій, підприємець: "Ось дивіться, я вам поясню на своєму прикладі. Я закупив дуже багато товару весіннього, тобто на весну. Це товар сезонний. І не факт, що я його продам наступною весною. Він просто зависне. Тому що ринок диктує свої умови".Своїм протестом маріупольські підприємці долучились до всеукраїнської акції, яка проходить сьогодні в багатьох містах України та під Кабінетом Міністрів
Олександр, підприємець: "Це спонтанне рішення підприємців Маріуполя. Ми побачили, що акція проходить в інших містах та вирішили приєднатися. Тобто в нас є колектив підприємців та ми вирішили підтримати акцію та заявити про себе. Показати, що існує проблема".Організатори запевняють, що жодних перепон з боку виконавчої влади не було.
Сергій, підприємець: "З поліцією ми спілкувалися вчора, з Михайлом Вершиніним. Пояснили як ми будемо проводити, прийшли до спільної думки, обговорили усі моменти".Представники поліції супроводжували рух колони. Жодних обмежень в проведенні мітингу не було.
Михайло Вершинін, начальник Управління патрульної поліції в Донецькій області: "Це право громадян на висловлення своєї позиції. Будь ласка, не питання. Тобто все в рамках закону. Вони роблять колони по 5 машин, із значком "К". Громадяни усі знаходяться в масках, дистанції усі зберігаються. Питань немає жодних до організаторів".Акція завершилася під будівлею міськради. Мітингарі зустрілися з міськими чиновниками та передала їм документ із вимогами. Серед них - дозволити ведення торгівлі та малих виробництв, зниження тиску влади на підприємства.
Мітингар: "Ми сьогодні полонені, вони полонені. Тому ми звертаємося до президента, до Кабінету Міністрів: допоможіть нам разом. Ми хочемо працювати разом із владою".Представники міської влади прийняли заяву підприємців та пообіцяли встановити постійний діалог з малим бізнесом міста.
Міський чиновник: "Ще раз. Ми готові до дискусії по усім питанням".На відміну від мирного мітингу в Маріуполі, київські протести завершились масовими сутичками з силовиками.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)