Друге життя зруйнованого рибоконсервного заводу. На маріупольській Слободці збираються звести промисловий парк, а саме зараз шукають керуючу компанію для нього.
Зараз за адресою Консервна 1 - занедбані і подекуди зруйновані цехи. Втім відкрити тут бізнес вже забажали турецькі і українські інвестори. Незабаром територію назвуть індустріальним парком "АзовАкваІнвест", знесуть більше 80-ти старих споруд і завирує робота, як 10 років тому.
Рафаіль Умеров, колишній головний механік рибоконсервного заводу: "Тут було чисто, гарно, все було підстрижено, люди ходили в білих халатах. Ми знаходимося на території головного входу в управління нашого підприємства, яке називалося Маріупольський виробничий рибоконсервний комбінат, далі це алея вхід до консервного цеху. шкода, що зараз так, але ми сподіваємось, що ця територія відродиться в іншому вигляді".
Геннадій Семеніхін, директор ККП "Приазовська інвестиційна компанія": "На цій території плануємо розмістити 14 підприємств. Це буде 14 інвестиційних площадок. Завод з виробництва ліфтів, меблів, металоконструкцій, велика пакувальна лінія".
Загалом, парк розташується на 16-ти гектарах. Більша частина потужностей буде на колишньому рибоконсервному заводі. А решта - в районі пост-мосту. В гирлі річки Кальміус. Для підприємців робота саме в парку стане вигідною через зменшені податки і пільги. А Маріуполь отримає додаткові кошти по бюджету, каже керівник департаменту з питань економіки міськради Євген Бодягін.
Євген Бодягін, директор департаменту з питань економіки міськради: "Але це не є головною метою, головна мета - це розвиток території міста Маріуполя. Залучення інвесторів, створення нових виробництв і нових робочих місць".
На сьогоднішній день в Україні працюють близько 40 таких об'єктів. В більшості обласних центрів і маленьких містечках. За своєю суттю, індустріальний парк - це спеціальним чином організована територія з налагодженою енергосистемою і інфраструктурою. Загальна вартість маріупольського проєкту - майже 43 мільйони гривень. Облаштування промислового парку попередньо триватиме до 2023 року, до 2025-го продовжуватиметься його наповнення. І як мінімум 30 років він працюватиме.