З 1 жовтня Україна повністю перейшла на електронні лікарняні. Тепер не потрібно після одужання йти до лікаря, стояти в черзі та контактувати з іншими людьми. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
У червні 2021 року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних. За цей час до електронної системи під'єднали майже всі українські лікарні - їх близько 3 тисяч. Також МОЗ разом з Мінцифрою сформували майже мільйон медичних висновків.
Для відкриття е-лікарняного хворому потрібно звернутись до лікаря. Після обстеження він формує медичний висновок — документ, який вказує на категорію непрацездатності. При цьому діагноз залишається в записах пацієнта і нікуди не передається.
Лікар створює медичний висновок в Реєстрі та завіряє його електронним підписом. Ви отримуєте про це смс-повідомлення. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. І там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким нараховуються виплати. Про це ви також отримаєте повідомлення на телефон, вже від ПФУ. Роботодавець зможе побачити ваш лікарняний на порталі ПФУ", - написав Михайло Федоров у Facebook.
У разі, якщо лікар спробує підробити медичний висновок - наприклад, видати лікарняний людині, що не хворіла, — може призвести до позбавлення лікаря і навіть закладу медичної ліцензії.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)