Вікторія Гребенюк, кореспондентка: "У Великий піст традиційно віряни відмовляються від всіх видів м'яса. Тож на 40 днів доведеться забути про стейки, ковбаси, пельмені та сало. Також неможна вживати молочні продукти. А саме: творог, вершкове масло, кефір, ряжанку тощо. Окрім цього, заборонений алкоголь і яйця. Та тільки в деякі дні можна вживати рибу".
Але ці правила не розповсюджуються на вагітних та годуючих жінок, маленьких дітей, важкопрацюючих і тих, хто живе на милостиню. Та й всім іншим треба добре зважити свої можливості перед різким обеженням раціону. Адже Великий піст - це насамперед духовне очищення, - наголошує протоієрей Володимир Коскін.
Володимир Коскін, керівник відділу освіти Донецької єпархії ПЦУ: "Церква нічого не забороняє взагалі. Від слова зовсім, ніколи. Церква попереджує, що те або інше може бути не зовсім коректно для християнина та не зовсім корисно. Ми знаємо, які процеси у вулканах відбуваються. Але ми не знаємо, що поряд з нами, буквально у сусідньому під'їзді, сусідній квартирі бабуся, живе на останню пенсію. Їй нічого їсти. Занятися трохи соцільними справами під час Посту".
Початково піст призначався тільки для тих, хто готувався до таїнства Хрещення. Воно відбувалося тільки раз на рік - у Великдень, - розповідає протоієрей Володимир. Люди готувалися до цього протягом року. І зараз найсуворіших правил дотримуються тільки монахи. Чоловік пригадує свій перший досвід, пов'язаний постом. Тоді Володимир Коскіну було 17 років. Він виснажувався на роботі. Та у перші 3 дні, коли потрібно нічого не їсти, втрачав свідомість. Такі жертви не потрібні - впевнений протоієрей. Такої ж думки і завідуючий відділенням гастроентерології Віктор Дейкун.
Віктор Дейкун, завідуючий відділення гастроентерології обласної лікарні: "У вас починають вмикатися всі ферменти, які перероблюють власні жири, білки. Тобто ті продукти, які знаходяться в організмі, на які виділялися ферменти. Тобто тут бажано перед постом обстежитися".
Не можна поститися хворим на виразки шлунку, діабет, різного роду пухлини тощо. А от здоровим людям очищення організму може принести користь - додає гастроентеролог. Не тільки під час посту, а й у повсякденному житті не їдять продукти тваринного походження навіть деякі відвідувачі спортзалу - розповідає фітне-тренер Людмила Ярошенко. Хоча м'ясо та творог наповнені необхідним для росту м'язів білком, при потребі можна обійтись і без цього.
Людмила Ярошенко, фітнес-тренер: "Дуже тяжкий період для спорсменів, тому що зараз весна, авітаміноз, сонця не вистачає. Тим не менш є шляхи вирішення цієї проблеми. Є спортивні добавки, такі як BCAA, протеїнові коктейлі і батончики протеїнові є. Є також продукти рослинного походження, які можуть в деякій мірі підтримати спортсменів в цей період.В основному, це бобові: чечевиця, фасоль і горох".
Спеціалісти радять прислухатися до свого організму, та дотримуватися посту тільки у разі, якщо психологічно готові до цього та маєте добре здоров'я.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)