Лілія Борисенко, директорка школи № 48: "В нашій школі навчається 62 дитини, які переїхали до нас з тимчасово непідконтрольною території. Також понад 100 батьків, які теж вимагають соціальної адаптації, психологічної допомоги. Тому спільно ми вирішили взяти участь в цьому проєкті".
Вчителі 48 школи взяли участь у програмі "Бюджет громадської участі". Вони разом з психологом розробили проєкт кімнати психологічної та соціальної адаптації. Його підтримали, тому центр тренінгів обладнають за бюджетний кошт.
Людмила Кротовська, психолог школи № 48: "Основний напрямок для учнів, це розвиток комунікативних навичок і вміння психоемоційно відновлюватися. Для вчителів ми бачимо такий напрямок, це пошук їх резерву, фізичного, емоційного. А для батьків це формування їх адекватного сприйняття соціально-психологічних проблем дітей".
Центр розташують в колишній ігровій кімнаті. Велике приміщення поділять на декілька зон.
Лілія Борисенко, директорка школи № 48: "Тут ми плануємо інтерактивну зону, діти матимуть можливість грати з розвивальним матеріалом, на стіні буде величезним телевізор, де вони можуть дивитися розвивальні відеоролики. У нас буде коворкінг зона, де безпосередньо психологи зможуть проводити тренінги, лекції, такі заходи де можна посадити групу".
Також буде комп'ютерна, ігрова та зона відпочинку. На центр з бюджету міста виділять 200 тисяч гривень. Ці гроші підуть на капітальний ремонт кімнати, закупівлю комп'ютерів, телевізора, меблів, іграшок та нових методичних матеріалів.
У Департаменті освіти розповіли, в програмі "Бюджет громадської участі" було подано 27 проєктів категорії навчальних закладів. 12 з них перемогли та отримали кошти з бюджету. Додають, що кожен проєкт, який реалізується має велике значення для містян.
Ганна Горло, головний спеціаліст Департаменту освіти: "Цей психологічний центр, який буде працювати на базі 48 школи, це додаткова можливість об'єднати громадську спільноту, вчителів, психологів, дефектологів, логопедів, які працюють, для допомоги діткам".