Підвищити тариф на централізоване водопостачання та водовідведення планують на 8,8% - до 22 гривень 59 копійок із ПДВ. Це буде стосуватись абонентів, які проживають у приватному секторі. Жителі вважають, ціна не відповідає якості послуги, яку надає комунальне підприємство "Міськводоканал".
У Міськводоканалі таке підвищення аргументували кількома факторами, які впливають на формування ціни за послугу.
Юрій Кафтанатій, заступник начальника управління з економіки та фінансів КП "Міськводоканал": "Збільшення планового об'єму води, яку ми купуємо у "Води Донбасу" на 1,75%, збільшення об'єму реалізації на 1,84% по центральному водопостачанню на 3,62% по водовідведенню".
Також у тариф закладені заробітна плата працівників, податки, матеріали, електроенергія. Як кажуть, в міськводоканалі, за 8 місяців 2019 року збитки підприємства склали більше 60 мільйонів гривень. Сьогоднішній тариф покриває собівартість на 82%.
Юрій Кафтанатій, заступник начальника управління з економіки та фінансів КП "Міськводоканал": "Тому встановлення тарифів є вимушеною та необхідною мірою для належного постачання послуг".
Технічна вода замість питної, часті пориви водоводів, де за втрати платять мешканці, відсутність якісного обслуговування - це основні претензії, які висловили маріупольці на громадських слуханнях у Міськводоканалі.
Володимир Антоненко, начальник управління КП "Місьководоканал": "У нас є домовленість з європейськими партнерами, європейські банки нам підтвердили кредити на будівництву, проектування очисних станцій, які будуть нам очищувати воду. Нажаль, зараз ми є заручниками ситуації".
Марина Родина, президент асоціації ОСББ Лівобережжя: "У Водоканалі наразі немає навіть структури, яка б відповідала та контролювала якість послуги, яку надають".
У міськводоканалі кажуть, наразі ведуть переговори із постачальником комунальним підприємством Вода Донбаса щодо якості води.
Юрій Кафтанатій, заступник начальника управління з економіки та фінансів КП "Міськводоканал": "Треба звісно і мережу міняти, треба покращити кількість води, треба працювати з насосними станціями, з каналізаційними станціями, будь-який захід один без одного буде неефективним".
Наразі рішення щодо підвищення тарифу ще не прийняте, всі рекомендації та пропозиції маріупольців внесли до протоколу, який буде направлений до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден