Ольга - мати першачка. Вона вперше привела свого сина до школи, в якій сама навчалась 23-ри роки тому. Для неї головне, щоб дитина була в безпеці та їй було комфортно в учбовому закладі. Ольга, мати першачка:" Те щоб клас був дружній, сучасний. Щоб навчання проходило в ігровій формі. Я вважаю, що в 6-ть років дітки не готові ще до того, щоб одразу сісти, натягти форму і навчатися дуже великому обсягу нових знань".
Для матусь важливо, щоб їх діти потрапили в руки доброго вчителя, а в класі було затишно та спокійно. Матусі: "Найголовніше це атмосфера. Атмосфера, затишок, добро. Коли діти тягнуться до вчителя, коли діти тягнутся до знань. Ми дуже задоволені нашим вчителем. Просто щасливі. Мені дуже подобається школа, подобаться підхід ".
"Це напевно, обстановка: діти, обстановка в школі, ставлення вчителів. Головне, щоб дитині було комфортно перебувати в цьому навчальному закладі".
В дітей інші пріоритети. Рома гордо несе звання школяра. І хоча, ще не переступив поріг закладу, та вже знайшов друзів. Одному хлопчику вже не терпить навчатися та розвивати свій творчій потенціал. Діти:
"Мені найбільше подобається ходити в школу. Я хотів би щось зробити, з пляшечок або з паперу".
Інший навпаки, не поспішає набувати серйозності.
"Я хотів би щоб вчитель з нами грав".
Всі діти різні, тому і адаптація в них проходе по-різному. Одна дитина активно занурюється в шкільне життя та навчання. А іншій - складно. Тому будьте уважнішими до своїх чад. Олена Козлова, психолог:
"Якщо дитина чогось боїться, якщо йому важко, якщо ви бачите що дитина втомилася, можна взяти один день тайм-аут, відпочити. Сходити з ним погуляти, подивитися щось цікаве. Не обов'язково навантажувати дитину дуже сильно і говорити, що школа - це дуже важливо, пропускати не можна. Можливо, не з першого тижня водити на групу подовженого дня, цей тиждень побути з дитиною".
Складно не лише першочкам, підтримка батьків знадобиться і 5-тикласникам. Бо чотири роки їх навчав один вчитель. А тепер прийдеться самостійно ходити по різних кабінетах та сприймати різних вчителів. З таким учнем важливо обговорити логістику його дій. Які місця він буде відвідувати, куди покласти речі, як бути відповідальним. Допомагати адаптуватись в новому навчальному році повинні не лише батьки, а й педагоги.
"Я завжди раджу ставити питання - "про мене ніхто не знає, що я …". І дитина повинна продовжити або моє хобі, про яке ніхто не знає. І тоді діти розкриваються вони розповідають про себе. Однокласники їх починають сприймати по іншому і вчитель глибоко вивчає своїх дітей, їхні потреби, їх інтереси. І тоді вони будуть зближатися таким чином, і вже легше буде керувати цим класом, діти будуть любити і поважати свого педагога, це буде як одна велика єдина родина ".
Екс-очільниця міністерства охорони здоров'я України Ульяна Супрун теж дає свої поради, як зробити навчання веселим та счастливим. Передусім дитина має бути зручно вдягнена, мати з собою їжу для перекусів та воду, мати умови для активного відпочинку, у школі повинна бути передбачена парковка для дитячого транспорту і не забороняти приїздити на велосипеді чи самокаті, туалети мають відповідати гігієнічним нормам. І обов'язково щодня необхідно питати дитину, як пройшов день, що нового дізналася, а чому можливо засмутилася. Такі прості речі допоможуть вам підтримати своє чадо та завжди тримати руку на пульсі.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)