Тільки в Маріуполі за декілька днів після запуску програми надійшло 10 заявок на отримання доступних кредитів - розповідають в одному з відділень банку. А по всій Україні їх більше 17 тисяч. До програми долучились поки тільки 4 державні банки. Але в подальшому очікується приєднання і приватних. Ставки у фінустановах фіксовані та можуть сягати, наприклад, і 15 %. Але клієнт платить тільки 5, 7 або 9. Різницю компенсує держава. Якщо всі умови дотримані, проблем з отриманням кредиту не виникне - запевняють в маріупольському відділенні банку.
Юрій Глушко, керівник групи відділень банку в Маріуполі: "Необхідно, щоб фізична або юридична особа були зареєстровані офіційно на території України. У яких чисельність персоналу складає не більше 50 людей. Також дохід за рік склав не більше 50 млн грн".
1 кредит на максимальну суму у 1,5 млн грн вже видали вінницькому підприємцю. На думку Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, така практика допоможе реалізувати бізнесменам свої мрії, отже й розвинути мікро та малий бізнес в Україні.
Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України: "Ми домовилися в середині команди, що жодна людина, яка звернетсья для отримання цього кредиту, не залишиться без зворотнього зв'язку. Тобто пробуйте, намагайтеся, подавайтеся, відкривайте власну справу".
У 2020-му на цю програму в бюджеті закладено 2 млрд грн. За підрахунками Уряду це 50 тисяч доступних кредитів, 90 тисяч нових робочих місць. А за 5 років сума, виділена на кредитування мікро та малого бізнесу, сягне 30 млрд гривень. Важливо, що кредитні гроші не будуть потрапляти безпосередньо в руки підприємства. Адже розраховані виключно на закупівлю обладнання, - розповідає міністр з розвитку економіки України Тимофій Милованов: "Вони будуть перераховуватись напряму на ці засоби основні. Ці основні засоби ідуть в заставу. Тобто якщо шахрайство буде, то в тому, що вкрали заставу. Але це вже кримінальна справа".
Вікторія Гребенюк, кореспондентка: "Прийняти участь у програмі може як новостворене, так і діюче підприємство. Подати заявку або дізнатися деталі можна на сайті www.5-7-9.gov.ua. До речі, в залежності від відсотка змінюються й вимоги до отримувачів. Але якщо вони сумлінно виконуються в процесі повернення банку грошей, ставка може знижуватися. Максимальний термін, на який видається кредит, для всіх 5 років".
Якщо не вдалося отримати кредит с першого разу, в Міністерстві розвитку економіки радять не опускати руки, а пройти безкоштовне навчання: звичайні уроки від тренерів міністерства економіки, та онлайн - від міністерства цифрової трансформації.
Дмитро Романович, заступник міністра розвитку економіки: "Урядова команда зараз планує велику навчальну і консультаційну програму. Вже в лютому стартує великий тур містами України, де ми будемо пояснювати, як працювати з програмою. Разом з тренерами, банками, Фондом підтримки підприємців. Ви можете вже сьогодні записуватись на навчальну програму, яка стартує в березні. Все це ви зможете знайти на сайті, наприклад, www.me.gov.ua або просто через Google".
Паралельно з урядовою, маріупольський центр підтримки малого та середнього бізнесу починає розробляти свою програму кредитування. Вона буде розрахована на починаючих та досвідчених підприємців виключено нашого міста. І також має компенсувати частину грошових внесків від отримувачів до банків.
Ольга Пікула, очільниця Центру підтримки МСБ: "Також програма, яка буде розроблена та впроваджена, буде розрахована на допомогу вже діючим підприємцям, які планують розширення та масштабування. А саме - по компенсації збільшення витрат на розширення штату працівників, компенсація різниці на збільшення ПДФО та ЄСВ".
Точні дати запуску цих програм для маріупольського бізнесу, як і ставки кредитування, поки невідомі.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)