Про це говорили на засіданні Секції Асоціації міст України (АМУ) з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад, яке відбулося у Києві. Голова Секції, мер Маріуполя Вадим Бойченко наголосив, що важливим завданням є реалізація механізмів, які дозволять запобігти відтіку українців на тимчасово окуповані території та повернути українців до рідної країни.
Для цього, на його думку, необхідно домогтися компенсацій втрат жителям деокупованих та тимчасово окупованих громад. А також створити гідні умов для життя та розвитку людей на підконтрольній Україні території:
"Зараз ми фіксуємо значний відтік українців на тимчасово окуповані території. Переважно, це відбувається через російську пропаганду та відсутність власного житла. Люди не мають де жити та не можуть можливості відновити ті умови, що були у них до початку повномасштабного вторгнення, через це вони змушені повертатися в окупацію. Тому спільним завданням для держави та місцевої влади є створення якісного та доступного соціального житла, яке збереже людей в Україні та стане основою для їх повернення з-за кордону"
Ключовим інструментом відновлення справедливості є Міжнародний реєстр збитків, зазначила народний депутат України Олена Шуляк:
"Реєстр збитків — фундамент для використання міжнародної допомоги та заморожених російських активів на відбудову України. Однак його значення виходить за межі фінансових питань — він захищає правду, яка буде важливою для майбутніх поколінь. Він допоможе відновити права кожного українця, який постраждав від війни. Без цієї реєстрації ми ризикуємо втратити можливість відшкодування та дозволити світу забути масштабні трагедії"
Наразі маріупольська громада активно наповнює реєстр інформацією через мережу центрів "ЯМаріуполь". Жителі зруйнованого росіянами міста мають право на справедливу компенсацію.
Джерело: Маріупольська міська рада
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)