Роботи з приготування до Водохреща у рятувальників не бракує. Прибирають пірс, шикують бон та навіть поглиблюють дно на узбережжі.
Євген Клепінін, інженер з аварійно-рятувальних робіт: "Ставимо боновий паркан до цієї купелі. Щоденно чистимо дно, аби бува нічого не занесло штормом, якихось небезпечних предметів. Також підготовлюємо намет, бочки аби люди могли зігріватись".
Олександр Татай, керівник міської аварійно-рятувальної служби: "Крім того в нас є й організаційні завдання. Наприклад, встановлення намету та помостів. Цьогоріч буде два помости. Один змонтуємо для релігійників, адже цьогоріч програма буде більш насиченою".
Деякі охочі радо готові долучитись до традиції пірнань у воду. Тамара Василівна вже понад 10 років святкує Водохреща в ополонці. Не змінює традиції та цьогоріч.
Тамара Василівна, прагне пірнути до крижаної води: "Обов'язково. Але потрібно бути підготовленим. я наприклад завжди вмиваюсь водою холодною та час від часу пірнаю до крижаної води взимку. А так без підготовки то є небезпечно".
До Водохреща справжньої зими нам не бачити. Як запевняють синоптики по всій країні буде зберігатися відносно тепла погода. Море не замерзне, але варто очікувати снігу.
Наталія Межерицька, начальник відділу гідрометеопрогнозів маріупольської ГМО: "19 січня в Маріуполі очікується сніг, температура повітря складатиме 3-5 градусів морозу, а вдень близько 0 градусів".
Невластива січню погода змусила передчасно прокинутись природу. Маріупольчанка Любов на Водохреща завжди ходила підтримати пірнаючих знайомих до ополонок на морське узбережжя. Та цього року свято планує зустріти прогулянкою в парку. Стверджує що саме погода спонукає до змін.
Любов, маріупольчанка: "Тепліше зараз стала зима. Буду ходити дивитись. Ще не все розквітло, але дуже все приємне та зелене".
Охочих пірнути в ополонку чекають з опівночі 19 січня на лівобережній рятувальній станції та на Приморському бульварі.