Санан, продавець ялинки: "З 200 гривень починається, чим вище - 300, 350. Офіційно, все з документами, на блокпосту все перевірили".
Санан торгує ялинками з Чернігівської області. На всіх деревах, що нам показали, були бирка з унікальним номером. Дві з них ми перевірили на мобільному додатку yalynka.info, яке за номером з бирка розповідає - звідки привезли дерево.
Санан, продавець ялинки: "Так, звичайно, бірки є. Ось, дивіться. Вони на всіх. Ось бирка. Ось там чорна бирка".
А ось Роман продає новорічних красунь зі Стародубівки. Стверджує, що з приватного лісництва.
Роман, продавець ялинок: "На кожній ялинці тавро, всі чисті, екологічні, всі документи є. Якщо приходять перевірчі органи, надаємо їм документи, що у нас все в порядку".
А ці ялинки вже з іншого ринку були зрублені теж на приватному лісництві, за словами продавця.
Андрій Ігнатов, продавець ялинок: "Стародубівка. - А документи якісь є? - Я - реалізатор, у господаря є. Вони всі чиповані, можу навіть показати".
На цих стовбурах було теж лише тавро. За даними Держлісагентства до новорічних свят в Україні заготовлять близько 500 тис. ялинок. Саме це підприємство займається їхнім маркуванням та перевіркою. Що стосується легальних місць продажу хвойних в Маріуполі, ще на початку 2019 року склали перелік точок по районах. Там можна буде придбати безпечну сертифіковану ялинку. Список незабаром з'явиться на сайті міськради. А нещодавно відбулися торги за ці місця.
Андрій Ігнатов, начальник управління земельних відносин Департаменту по роботі з активами: "Мінімальна ціна від 2811 грн за період - 21 день, максимально 50 тис. Це за результатами торгів, які відбулися. З приводу бірок та етикеток, це вже перевіряють правоохоронні органи. Підприємець, який переміг, отримує витяг з рішення комісії і укладає договір з маріупольською міською радою".
Саме ці документи можуть підтвердити законність хвойних, які продають в нашому місті. У поліції зазначили, разом із районною адміністрацією проводять рейди по місцях торгівлі хвойними деревами.