Христина, жертва домашнього насильства: "Якщо вони бажають щастя своїм дітям, виховувати їх в спокої та любові, не треба боятися. В нас є безкоштовна правова допомога. Мені призначили адвоката безкоштовно. Навіщо терпіти, щоб в один прекрасний день тебе вбили? Тому що, якщо в людини з психікою не нормально, може дійти й до цього".
Христина звертається до жінок, які страждають від морального або фізичного насилля з боку свого чоловіка, піти від нього. П'ять років і вона сама терпіла жорстоке відношення у своїй родині. Чоловік завжди знаходив привід, аби побити Христину. Якось оригінально привітав вночі з 8 березня.
Христина, жертва домашнього насильства : "Він прийшов до дому, я вже спала, в мене була температура. Він пішов в іншу кімнату, потім приходе і каже, я не можу заснути. Тобі все одно. Я кажу, в мене температура, я погано почуваюся. Вигнав мене на балкон, закрив там, постій, поміркуй. Роздягнуту, підняв з ліжка, з температурою. Прожили три місяці окремо, і як раз тоді я дізналась що чекаю на Тьому".
Дізнавшись що чекає на другу дитину, Христина погодилась спробувати возз'єднати родину. Але ні народження сина, ні страшна хвороба, яка проявилась в 5-місячному віці малюка, не зупинили кривдника. Коли все місто збирало гроші на видалення пухлини мозку в Артемчика, коли син знаходився в комі в реанімації, знущання над жінкою не припинялись.
Христина, жертва домашнього насильства: "Яка увага, коли в нас дитина в лікарні? Це бачили й лікарі з лікарні, які концерти він мені влаштовував. І п'ять разів мене в поле вивозив, застосовуючи фізичну силу. В мене на зв'язку були люди та лікарі, він забирав в мене телефон. Я сказала, що поїду до магазину на автівці, сіла в автівку і поїхала в РОВД. Написала на нього заяву, тому що я як раз була в синцях".
Завдяки нововведенням у законі щодо домашнього насильства, з січня минулого року правоохоронці отримали змогу терміново виносити заборону наближатися до жертви на термін до 10 днів. Христина відразу зітхнула з полегшенням. Ще одним плюсом нового закону стало винесення через суд обмежувального припису і на більший строк - пів року. Що і було зроблено в випадку з чоловіком Христини. Суд заборонив йому наближатися до своєї жертви ближче ніж на 100 метрів та шукати її через третіх осіб. Але чоловік не відразу зрозумів усю серйозність нового закону. І порушив його, викравши їх спільну доньку.
Христина, жертва домашнього насильства: " Він прийшов до дому, туди де я мешкаю і з вікна викрав дитину. Я знаходилась в іншій кімнаті, він зняв сітку. Я викликала поліцію, це все оформили й завели кримінальну справу".
Тільки цього року в Маріуполі було виписано близько десяти обмежувальних приписів чоловікам, які знущались над своїми дружинами. До того ж з січня 2019 року набрати чинності кримінальна відповідальність. Цього літа в нашому місті з'явився перший випадок такого покарання за подібне правопорушення. За згодою сторін кривдник був засуджений на один рік умовно. З початку року до поліції Маріуполя надійшло майже три з половиною тисяч повідомлень про вчинення домашнього насильства.
Мірослава Попова, речник Центрального відділу поліції: "1092 факти підтвердилися. Стосовно кривдників було складено адміністративні матеріали. Це вчинення домашнього насильства. Що передбачає накладання штрафу від 10 до 40 оподаткованих мінімумів доходів городян до адмінарешту до 15 діб. Було винесено 54 термінових заборонних приписів у відношенні кривдників".
Жертв домашнього насильства стає все більше, тому в поліції організували окрему мобільну бригаду "Поліна", яка виїжджає на виклики про агресію в родині. Як і зараз.
Христина Цвар, ст. інспектор Центрального відділу поліції: "З 17 вересня цього року на території міста стартувала робота групи з протидії домашнього насильства. На разі знаходиться у Лівобережному районі міста на виклику. Спричинення тілесних ушкоджень своїй дружині. Сімейна пара похилого віку. наразі там працює бригада швидкої допомоги та буде прийнято рішення згідно законодавства."
Більшість жертв домашнього насильства - жінки, але серед них є і чоловіки і діти, кажуть поліцейські. Спеціально для них у 2017 році в місті з'явився центр "Шелтр", де скривдженні можуть отримати притулок, юридичну та психологічну допомогу. За період функціонування Шелтеру, його послугами скористувались 25 жінок та 40 дітей. На сьогодні там перебувають 3 жінки та 5 дітей. Мобільну бригаду можна викликати за номерами телефонів, що бачите на екрані.(096 459 00 08, 099 799 26 54). Чи звернутись до підрозділу по координації усіх заходів з запобігання насилля(470 476). Або у відділ у справах сім'ї та соцзахисту за адресою - пр. Металургів, 35.