Україна - Маріуполь

info@tv7.ua
+38 [068] 062-90-77
  1. Новини
  2. Україна
  3. Зняття недоторканності: як це працюватиме
11вер'19

Зняття недоторканності: як це працюватиме

Президент України Володимир Зеленський сьогодні підписав закон, яким вносяться зміни до Конституції в частині скасування недоторканності народних депутатів. РБК-Україна розбиралася, як цей механізм буде працювати з 1 січня 2020 року.

Суть закону про скасування недоторканності

Законом вносяться зміни до ст. 80 Конституції України, і з 1 січня вона буде викладена в новій редакції. Зокрема, з цієї статті буде вилучено норму про гарантію депутатської недоторканності. У той же час нардепи не будуть нести юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Що було раніше

До вступу закону в силу для зняття недоторканності з нардепів залишиться стара процедура. Згідно з нею, за наявності підозри генпрокурор вносить до Ради подання, виступає з обґрунтуванням, після чого парламент 226 голосами має підтримати зняття недоторканності. При цьому зняття недоторканності і дозвіл на затримання та арешт голосуються окремо.

У той же час, перед самим голосуванням проходить тривала процедура, так як нардепу дають п'ять днів на пояснення Регламентному комітету Ради, який, у свою чергу, має 20 днів на розгляд питання про зняття недоторканності.

Проголосувати в сесійній залі мають не пізніше ніж через 7 днів після передачі укладення Регламентного комітету. Вся ця тривалість процедури приводила, в тому числі, до того, що підозрюваний міг "вирішити" питання на свою користь або переховуватися за кордоном.

Що зміниться для депутатів

З 1 січня 2020 ця процедура скасовується, і кожного нардепа зможуть притягнути до відповідальності за загальноприйнятою процедурою, в тому числі, в рамках розслідувань корупційних злочинів. Це стосується і парламентаріїв нинішнього скликання Верховної ради.

У той же час за нардепами зберігається депутатський індемнітет, який гарантує їм право на вільні виступи і голосування в парламенті. Іншими словами, за це їх не зможуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Відзначимо, на депутатському індемнітеті окремий акцент зробив президент України Володимир Зеленський, виступаючи в Раді перед голосуванням за зміни до Конституції. Однак юристи не виключають, що для повноцінної роботи нового закону знадобляться зміни до закону про статус народного депутата та до інших правових актів.

Залишити коментар
відіслати
коментарі
    Категорії новин Последние новости
    Created on the TRONE Engine by LeoCRAFT Digital