У зв'язку з карантином через пандемію коронавірусу українські школярі перейшли на дистанційне навчання з 12 березня. Тепер діти вивчають програму з дому. Але на уроки все одно ходять до своїх комп'ютерів та смартфонів. Вчителі проводять заняття онлайн через спеціальну платформу. Директорка школи № 7 Ольга Папазова, зокрема, ставить учням ті ж вимоги, що й в класі.
Ольга Папазова, директорка школи № 7:
"Можна на екран виводити різні матеріали. Можна тут же працювати саме на екрані, писати та спілкуватися з дітьми. Можна опитувати їх індивідуально, можна вести групову бесіду"
Аліна Тараненко, вчителька початкових класів школи № 7:
"Між загальним спілкуванням є й особисте спілкування. З кожною дитиною ми працюємо окремо через відеозв'язок. Він весь викладається потім у загальну групу вчителів, де ми все це знову обговорюємо. Тобто дуже багато часу у нас на це уходить. Нема вихідних. Краще знов повернутися до навчання. Будемо так казати"
Анастасія Курилова, учениця 9 класу школи № 7:Окрім цього, у соціальних мережах батьки висловлюють хвилювання щодо того, чи зможуть їхні діти без підсумкової атестації перейти в наступні класи:
"У відміні ДПА, звісно є свої плюси. Ми не переживаємо такий стрес, ми не перенапружуємо себе. Але є свої мінуси. Погодьтесь, ДПА - це як невеличке ЗНО. Вона нас до нього готує"
"Як же ж тепер деякі хитрі "ліцеї" та "гімназії" будуть проводити сегрегацію серед учнів, які переводяться до 5-го чи 10-го класів?"
"Ви вірно підмітили «хитрі» - будуть влаштовувати оглядини з елементами конкурсу"
В маріупольському Департаменті освіти запевняють, знання 9-класників будуть оцінені об'єктивно залежно від того, як вони трудилися протягом року.
Інна Дарменко, начальниця відділу розвитку мережі закладів освіти Департаменту освіти Маріуполя:
"У нас є оцінювання за перший семестр, за другий семестр. На підставі цих двох семестрів будуть виставлена річна оцінка"
Інна Дарменко розповідає: наразі в Маріуполі 3922 (4-класника) та 3329 9-класників. Для випускників цих класів ніяких конкурсів ані в школах, ані в гімназіях бути не повинно. Батьки у соцмережах також обговорюють вступ до вищих навчальних закладів після 11-класу. Є ті, хто не задоволений тим, що випускники будуть здавати зовнішнє незалежне оцінювання по завершенні карантину, скільки б він не тривав:
"Чому діти не в рівних умовах? Чому не скасована ДПА в 11 класах?"
"Нехай знизять бали для проходження в виші зі 150 до 120, як було рік тому й діти всі здадуть ЗНО! А так багато хто просто не вступить до інститутів."
Тетяна Холоша, учениця 11 класу школи № 7:
"Плюс є, тому що в нас ще більше часу є на підготовку. Тобто якщо у вас є якісь пробіли, то ви зможете це наздогнати. Я розраховувала здавати його в травні, тому вже підготувалася. Думаю, практично можливо готова"
Тетяна Холоша, учениця 11 класу школи № 7:
"Ми можемо зайти на наш електронний щоденник, подивитися домашні завдання та оцінки виставили по всіх предметах. Для навчання я можу використовувати курси як "EdEra". Тут є по всіх предметах: англійська, історія України, матиматика, біологія. На "Прометеї" мені дуже подобається математика, англійська теж. Просто хоча б підтягнути якісь предмети - дуже добрий. Це лайфхаки з англійської мови. Тут кожен урок йде всього 7 хвилин. Дуже добре роз'яснюють"
Артем Холоша, учень 2 класу школи № 17:
"Якщо я неправильну відповідь кажу, вона кричить теж"
Ольга Папазова, директорка школи № 7:
"В нас є така система: в коридорі стоять ящики для кожного класу. Тобто можна письмові роботи, якщо це необхідно. Як правило, зараз ящики порожні. Якщо це необхідно, навіть таким чином: на вахту приносять роботу, передають, вахтер кладе її в ящик відповідного класу. Потім вчитель теж приходить, забирає і перевіряє. Але це проблемно, тому що зараз вчителі не приходять в школу. Або якщо приходять - це гнучкий графік, виконування всіх санітарних норм"
Інна Дарменко, начальниця відділу розвитку мережі закладів освіти Департаменту освіти Маріуполя:
"Згідно з тим, коли і як завершиться наш карантин. По першому варіанту - проведення ЗНО проводиться в червні та липні. І першокурсники приступлять до навчання десь з 15 вересня. Стосовно другого варіанту - це проведення ЗНО як пробного, так і основної сесії в серпні та на початку вересня. І першокурсники розпочнуть навчання 2 листопада"
Аліна Тараненко, вчителька початкових класів школи № 7:
"Я не можу сказати, що дуже легко все робити. Ні. Не легко. Важко. Але ми робимо, будемо робити. Будемо йти до кінця"
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)