Пандемія сколихнула суспільство. Маріупольці об'єднуються задля підтримки медиків: привозять засоби індивідуального захисту та навіть - їжу. Також ще навесні з готовністю підтримували всеукраїнську ініціативу #підвезимедика. Окрім цього, люди змінили і власне ставлення до засобів індивідуального захисту. А лікарі всіх профілей, своєю чергою, без остраху виходять кожного дня на боротьбу з коронавірусною хворобою. Що змінила пандемія? Дивіться у нашому спецпроєкті "Україна ".
Пандемія внесла колосальні зміни у життя медиків. Робота з ризиком для власного здоров'я, подекуди у 2 зміни та постійно у захисних костюмах. Маріупольські лікарні, профільовані для лікування хворих на коронавірус, приймають і до 40 людей в день. Великий потік пацієнтів та випадки захворювання серед медиків призводять до великого навантаження. Але вони продовжують боротися з хворобою.
«Не тільки у медичних закладах, де лікують безпосередньо хворих на коронавірус, лікарі піддаються небезпеці. Медики будь-якого іншого профілю також ризикують своїм здоров'ям. Зокрема, кардіологія не є виключенням», - Вікторія Гребенюк, кореспондентка.
Ганна Мороз - завідувачка відділенням хвороби серця. Розповідає, коли тільки-но розпочалася пандемія, стало не по собі, як і будь-якій іншій людині. Втім, як лікар, розуміла, що має допомагати людям. Коли до відділення привозять ургентних хворих, ніколи не знаєш одразу - є в них коронавірус чи ні. Тому хоч і є ризик захворіти, від роботи й не думає відмовлятися.
«Наші пацієнти, у яких є серцево-судинні проблеми, нікуди не діваються, ці проблеми. Ще до них додається ця інфекція. Тобто повинен бути лікар більш уважним і завжди думати про те, що ця інфекція не дрімає», - Ганна Мороз, завідувачка відділення хронічної ішемічної хвороби серця лікарні швидкої.
Лікарі з багаторічним досвідом зізнаються, що коронавірусна хвороба стала справжнім викликом для них. А для починаючих медиків - й поготів. Хоча інтерн кардіології Марія Коссе запевняє, що без остраху відноситься до своєї роботи. Але це зараз. За словами дівчини, на початку пандемії було морально важче.
«Коли це все розповсюдилося, й дійшло до нас, якось звиклися. Вже не так страшно. Вже є якась тактика дій. Тому - ні. Напевно, зараз вже не страшно», - Марія Коссе, лікарка-інтерн лікарні швидкої допомоги.
Подекуди ще більше за лікарів ризикує своїм здоров'ям й інший персонал лікарень. Зокрема, медичним сестрам треба контактувати з хворими ще частіше - вимірювати температури, давати пігулки, робити уколи, ставити крапельниці та інше.
За словами, старшої медсестри, робота є робота, та головне - не забувати про засоби захисту. Додає, що зараз навіть у транспорті хочеться зробити зауваження, якщо хтось з пасажирів неправильно вдягнув маску чи взагалі без неї. А у своїй справі тим паче приділяє особливу увагу цьому питанню.
«Одноразові халати отримуємо. Щитки, окуляри отримали одноразові. Всіх медичних сестер поставили до відома», - Олена Чернова, старша медична сестра відділення ішемічної хвороби серця лікарні швидкої допомоги.
За півстоліття роботи анестезіологом Віталію Грицаю доводилося долати різні складні періоди: епідемія свинячого грипу, активні бойові дії тощо. Але з такими особливостями, як у ковід-19, стикається вперше. Каже, разом з колегами шукали найефективніший спосіб проведення операцій на серці. І винайденні способи приводять до добрих результатів та мінімізують смертність.
«Протоколи, які в нас зараз в Україні, трохи відрізнялися від американських, європейських. І я вважаю, що й результати в нас кращі. По-друге, ми маємо прекрасні інтелектуальні апарати штучної вентиляції легенів. І використовуємо виключно неінвазивні методи, на відміну від колег закордоном», - Віталій Грицай, завідувач відділення анестезіології лікарні швидкої допомоги.
Лікарі різних профілів, кожен зі своєю місією, виходять на боротьбу з коронавірусною інфекцією. Вони втомлюються як фізично, так і емоційно, та мають свої страхи, хоч не завжди в цьому зізнаються.
Щоб підтримати їх, ще на початку карантину маріупольці стали об'єднуватися та допомагати чим можуть. Наприклад, коли навесні були введені транспортні обмеження та вишиковувалися черги на зупинках, маріупольці з власним авто готові були підвозити до роботи.
Також маріупольці привозили у лікарні необхідні засоби захисту - маски, одноразові рукавички, та костюми, яких на початку карантину було важко придбати через великий ажіотаж.
Місцеві підприємці стали навіть безкоштовно годувати лікарів. Дві маріупольські піцерії об'єдналися у цій справі та й досі возять медикам свою продукцію.
«Не всі вірили: "а за що, а чому?". А в нас вийшло як в мультфільмі - "а просто так". Напевно, не просто так. А щоб нам було трохи легше і веселіше. І це не тільки дуже смачно, а й дуже приємно», - Ірина Панаріна, фельдшер Приморської підстанції Станції швидкої медичної допомоги.
З настанням карантину в маріупольців змінилось на краще не тільки ставлення до лікарів, а й до власної гігієни та збереження свого здоров'я. Зокрема, містяни кажуть, що стали частіше ніж раніше мити руки та використовувати антисептики.
Медики впевнені, що кожен громадянин здатен зробити свій внесок у боротьбі з коронавірусом, а саме - дотримуватися правил гігієни та використовувати засоби індивідуального захисту.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)